Výzva Bricks 4 Kidz s kostkami LEGO

Bricks 4 Kidz
Bricks 4 Kidz

S uzavřením škol a školek nastalo období, kdy se musí děti věnovat školním povinnostem doma, pod dohledem rodičů. Důležité je nastavit režim a ten dodržovat. Určitě však nezapomínejte na to, že by se děti měly i odreagovat a jejich volný čas zkuste vyplnit zábavnými volnočasovými aktivitami. Michele Leschová z Bricks 4 Kidz® připravila nejen pro děti, ale i pro dospělé spoustu zajímavých úkolů s kostkami LEGO®. Zapojte se i vy do VÝZVY Bricks 4 Kidz®.

Stavebnice LEGO® je stálicí mezi hračkami již po několik generací, a tak je skoro jisté, že se najde v mnoha domácnostech. S kostkami LEGO® můžete stavět modely podle návodu, ale i podle své vlastní fantazie. Můžete plnit zábavné úkoly, objevovat, dokonce se i vzdělávat a soutěžit. Tým Bricks 4 Kidz® si pro vás na své Facebookové stránce Bricks4Kidz Praha připravil výzvu na každý den. Co den, to jeden nápad a podnět k prozkoumání. Hlavním úkolem je popasovat se s výzvou a výsledné dílo sdílet do komentářů pod fotku. S úkolem je vždy spojena i nějaká zajímavost, která rozšíří znalosti dětí a někdy i dospělých. A to není vše. Každá výzva bude mít i jednoho vítězného stavitele, pro kterého bude připraven dárek od Bricks 4 Kidz®.

Jaké výzvy již proběhly a jaké vás teprve čekají? Minulý týden stavěly děti například auta, rozhledny, dorty, pirátské lodě nebo hrady. Děti mohou také průběžně vypracovávat pracovní listy. Pro malé i velké stavitele připravili v Bricks 4 Kidz® spoustu spojovaček, osmisměrek, křížovek a další úkolů. Ty jsou vždy k jednotlivým výzvám připojeny a jediné, co je potřeba je pracovní listy vytisknout. Hlavním tématem byli zatím dinosauři a Harry Potter. V následujících dnech vás čekají další výzvy a další témata. Těšit se můžete například na Hvězdné války.

 

O Bricks 4 Kidz®

Zábavně vzdělávací program Bricks 4 Kidz® využívá oblíbenou stavebnici LEGO®, s jejíž pomocí prohlubuje obecné znalosti žáků od 4 do 15 let. Využívá k tomu vzdělávací koncept S.T.E.M, ve kterém propojuje obory jako je VĚDA (Science), TECHNOLOGIE (Technology), STROJÍRENSTVÍ (Engeneering) a MATEMATIKA (Mathematic). Bricks 4 Kidz® propojuje tento edukativní koncept s příjemným hraním s Lego® kostkami, které jsou mnohaletým evergreenem v dětské zábavě. Pomocí stavebnic Bricks 4 Kidz® zhmotňuje dětem fyzikální zákonitosti a umožňuje jim jejich lepší pochopení. Výsledkem je důkladně zpracovaný koncept modelů, doprovodných informací a HRANÍ SI!

Složitost stavebnic využívaných pro Bricks 4 Kidz® je vždy uzpůsobena věku dětí. Nejmladší žáci začínají plnit „inženýrské“ úkoly se stavebnicemi DUPLO, zatímco ti starší používají stavebnici Lego® a to ve složitosti od jednoduchých stavebnic až po robotizované modely, které si děti musí sami sestrojit i naprogramovat. Děti si tak během řešení úloh a hraní posilují sebevědomí, organizační schopnosti, učí se řešit problémy a pracovat v týmu. Aktivity jsou uzpůsobené pro skupiny od 2 do cca 20 dětí. V případě většího počtu dětí je zapojeno více lektorů, kteří jednotlivé skupiny vedou. V současné chvíli navštěvuje kroužky Bricks 4 Kidz® po celé ČR na 1 500 dětí. Největší počet dětí zapojených během najednou koordinovaného programu v ČR byl 150.

 

PS: Sledujte naše sociální média. Pod hashtagem  #protisedidoma  najdete tipy na to, co doma taky dělat.

 

Comments

comments

Vyhledat