VÝZVA ORGANIZACE ZERO HOUR X SPOLEČNOSTI LUSH PRO SVĚTOVÉ PŘEDSTAVITELE

ZERO HOUR X SPOLEČNOST LUSH
ZERO HOUR X SPOLEČNOST LUSH

VÝZVA ORGANIZACE ZERO HOUR X SPOLEČNOSTI LUSH PRO SVĚTOVÉ PŘEDSTAVITELE

Přestaňme hodovat na účet planety!

 

Performance na COP26 poukazuje na to, že jsme planetu po celá desetiletí používali jako volně přístupný bufet.

 

Nyní je ale načase srovnat účet.

Na konferenci COP26 pořádala společnost Lush ve spolupráci s organizací Zero Hour pouliční představení, v nichž kritizovaly světové lídry za to, že tak dlouho hodovali na účet planety, a vyzývá vládu Velké Británie, aby podpořila návrh zákona o stavu klimatické a ekologické nouze (CEE), který v současné době projednává Dolní sněmovna britského Parlamentu.

 

Na představení se objevili herci oblečení do realistických latexových masek představujících současné světové lídry, jak večeří na hostině ekologické a klimatické degradace: podávat se budou ohrožené druhy, fosilní paliva a klimatická katastrofa. Na účtu, který strávníci obdrží za své hodování, je uvedena řada statistik a faktů souvisejících s klimatem a zhoršováním životního prostředí.

 

Kolem stolu se sešli lídři jako jsou Boris Johnson, Jair Bolsonaro, Vladimir Putin, Emmanuel Macron, Xi Jinping, Scott Morrison a Joe Biden. Na banketu, kde hodují, se podává pečený lední medvěd, nákyp z vyhynulé zvěřiny a spálená Aljaška.

První ze tří performancí se uskutečnila u Green zóny konference COP26 u Plantation Quay v Glasgow ve čtvrtek 4. listopadu. Další dvě se uskutečnily v pátek 5. listopadu: jedna před glasgowskou prodejnou Lush Glasgow City na ulici Buchanan Street v 11 hodin dopoledne a druhá na náměstí George Square ve 12:30.

 

„Sliby, které jsme slyšeli na konferenci COP, dávají naději, ale to už jsme všechno slyšeli předtím. Nyní potřebujeme legislativu, která je zakotví v právních předpisech a zajistí, že budou platit trvale. Kvůli nečinnosti světových vůdců v oblasti klimatu a přírody nám tu naběhl účet, který nemůžeme nechat zaplatit příští generace. Nastala nultá hodina a je čas postavit se k dluhu čelem a přijmout návrh zákona CEE.“

  1. AMY MCDONNELL, ŘEDITELKA, ZERO HOUR

 

Společnost Lush se důrazně zasazuje za to, aby i jiné společnosti z kosmetického odvětví a jejich protějšky z britského průmyslu podpořily tento návrh zákona na ochranu klimatu a přírody a společně se pokusily napravit škody, které již byly napáchány.

 

Jedinečnost tohoto návrhu zákona spočívá v tom, že nabízí rámec pro spolupráci vládních orgánů a veřejnosti, jehož cílem je zastavit dopad klimatických změn a úbytek přírody. Je však nezbytné, aby se k těmto iniciativám připojily i firmy, protože právě ony nejvíce přispívají ke klimatické změně. Existují obrovské příležitosti, jak podnikat lépe, a veřejnost volá po tom, abychom její peníze v našich dodavatelských řetězcích a procesech využívali moudřeji. Návrh zákona CEE nabízí přístup založený na spolupráci, v jehož rámci můžeme k řešení společně přispět všichni.

HILARY JONES, ŘEDITELKA PRO ETIKU, LUSH

 

O Zero Hour:

Zero Hour – Nultá hodina, je skupina, která stojí za návrhem zákona o stavu klimatické a ekologické nouze. Tuto kampaň, které radí odborníci, včetně klíčových postav kampaně za zákon o změně klimatu z roku 2008, podporují peerové, vědci, členové místních zastupitelstev, známé osobnosti i ochránci přírody z celé země.

 

O společnosti Lush:

Společnost Lush vymýšlí, vyrábí a prodává čerstvou ručně vyráběnou kosmetiku. Lush je kosmetická společnost se srdcem pro kampaně a je nadšená pro přímou akci. Své prodejny po celém světě využívá jako platformu pro osvětlování málo známých sociálních a environmentálních problémů.

 

Comments

comments

Vyhledat