Zachraňme služby! Reservio pomáhá malým podnikatelům sehnat klienty i v době pandemie

Reservio_Zachraňme služby
Reservio_Zachraňme služby

Přicházejí o zákazníky a o zisk, mnozí se potýkají s existenčními problémy. Malí podnikatelé jako kadeřníci, umělci, herci, hudebníci nebo sportovní trenéři se kvůli vyhlášené karanténě ocitli v nouzi, nemohou totiž vykonávat činnost, jež je živí. Společnost Reservio, která provozuje online rezervační systém pro podniky všeho druhu v Čechách i zahraničí, nově přišla s portálem www.zachranmesluzby.cz. Ten má za úkol živnostníkům v nouzi pomoci tím, že pro ně vytvoří webovou stránku, přes kterou mohou inzerovat svoje služby v upravené online podobě – například poskytovat odborné konzultace přes webkameru.

Umělci, herci, hudebníci a divadla. Osobní trenéři, cvičitelé jógy, majitelé kaváren a obchodů, lektoři jazyků, terapeuti. Výčet zasáhnutých odvětví by mohl vydat na celou stránku – a všichni tito podnikatelé se nyní musí potýkat s aktuálními opatřeními, které zasáhly jejich běžnou pracovní činnost. 

“Z médií vidíme, jak ohromná vlna solidarity mezi lidmi nastala. Chceme proto nabídnout další cestu, jak v nouzi pomoci: v tomto případě podnikatelům, jejichž živobytí je zásadně ohroženo novými nařízeními, která plně respektují a nemohou proto svou činnost vykonávat běžným způsobem,” říká Boris Bošiak, zakladatel a CEO portálu Reservio. 

Přes portál www.zachranmesluzby.cz si živnostníci mohou jednoduše vytvořit stránku, která nabídne jejich služby v online podobě. Vytvořenou stránku pak mohou sdílet na svých sociálních sítích, objeví se také v seznamu živnostníků, kteří hledají příležitosti, který současně na www.zachranmesluzby.cz vzniká. “Lidé si tak mohou sami najít službu, o kterou mají zájem, a pomoci tak nějakému živnostníkovi k tomu, aby mohl pokračovat ve své práci,” říká Bošiak.

 

Reservio už pomáhá i ve světě, objednáte se přes něj k lékaři

Přínos Reservia, startupu nabízejícího jednoduchá rezervační rozhraní pro malé a střední podniky, viděl také přímo Italský červený kříž, který jeho použití k rezervaci k lékaři doporučil pro všechny své občany. 

Česká republika ale není dlouho pozadu a do inovativního kroku se pustila hned jedna z největších českých nemocnic – Nemocnice Na Bulovce. Díky možnosti zarezervovat si online testování na přítomnost viru COVID-19 se lidé zbytečně neshlukují v areálu nemocnice, a tím se brání dalšímu možnému šíření nemoci. Reservio se proto rozhodlo tuto skutečnost podpořit tím, že své rezervační platformu zdarma nabídne až do odvolání všem zdravotnickým zařízením bojujícím s koronavirem ve všech 130 zemích, kde brněnská firma působí. 

 

Comments

comments

Vyhledat