Zalando & Kodaňský týden módy SS23: nejdůležitější momenty 

Čtvrtá edice partnerské akce se uskuteční ve dnech od 9. do 12. srpna 2022. Bude to jeden z dalších týdnů oslavující nejnovější módní trendy se zaměřením na udržitelnost. Přehlídky bude možné sledovat na digitálních i fyzických přehlídkových molech.

Součástí tříleté strategické spolupráce mezi Zalandem a kodaňským týdnem módy (CPHFW) je i Cena udržitelnosti (Zalando Sustainability Award), jejímž cílem je podpořit módní značky v hledání udržitelnějších alternativ a ocenit strategie, které přispívají k méně škodlivé budoucnosti.

 

Na co se můžete těšit na CPHFW SS23

 

  1. DIGITÁLNÍ ZALANDO GREENHOUSE

Je zpět! Digitální Zalando Greenhouse je virtuální showroom, který dává módním nadšencům nahlédnout do zákulisí příprav finalistů nominovaných na cenu Zalando Sustainability Award. Najdete zde tvorbu značek MWORKS, RÆBURN a RANRA, které poprvé představí své kolekce SS23 a mají šanci vyhrát 20 000 eur a vytvořit exkluzivní kapsulovou kolekci pro Zalando.

 

NÁVŠTĚVNÍCI MOHOU:

  • Sledovat přehlídky všech finalistů, stejně jako vyhlášení vítěze prostřednictvím přímého přenosu.

  • Podívat se na panelovou diskuzi pořádanou Vogue Business na téma „Co je potřeba, aby se módní průmysl stal cirkulárním“.  Panelová diskuse se bude konat 10. srpna v průběhu týdne módy a povede ji Lucy Maguire, redaktorka trendů ve Vogue Business. Panelu se zúčastní Laura Coppen, vedoucí oddělení cirkularity společnosti Zalando, Andrea Baldo, generální ředitel společnosti Ganni, a Anna Vilén, vedoucí komunikace inovačního projektu SipTex ve společnosti Sysav. Panelová diskuse se objeví v Greenhouse po skončení týdne módy.

  • Prozkoumat prostor věnovaný předchozím vítězům ocenění.

  • Dozvědět se více o porotě a procesu, který předchází výběru vítěze.

  • Poslechnout si podcast Vogue Business: Cesty k cirkularitě: přehodnocení modelu módy po skončení týdne módy.

KDY:

Zahájení dne: 8. srpna

KDE:

www.zalandogreenhouse.com

 

  1. CENA UDRŽITELNOSTI: PŘEHLÍDKY FINALISTŮ

Podívejte se na oficiální místo konání CPHFW x Zalando, Pressen Copenhagen. V této impozantní budově bývalé tiskárny se v průběhu týdne uskuteční všechny tři přehlídky finalistů. Upozorňujeme, že seznam hostů bude omezený a odráží momentální covidovou situaci. Diváci však mohou sledovat přehlídky online prostřednictvím Zalando Greenhouse.

KDY:

Úterý 9. srpna ve 13:30 SEČ RÆBURN

Středa 10. srpna v 10:30 SEČ MWORKS

Čtvrtek 11. srpna v 10:30 SEČ RANRA

KDE:

www.zalandogreenhouse.com

Pressen, Kodaň

 

  1. PANELOVÁ DISKUZE VOGUE BUSINESS

V této edici se Zalando na panelové diskuzi CPHFW zaměří na téma „Co je potřeba, aby se módní průmysl stal cirkulárním“.

 

Úspěšná cirkulární ekonomika si vyžaduje, aby módní průmysl přeměňoval staré oblečení na nové. Odvětví si začalo uvědomovat, že nemůže fungovat v rámci planetárních hranic a značky nemohou splnit své cíle udržitelnosti, pokud nevyřeší, jak recyklovat ve velkém. Připojte se k naší diskuzi, ve které probereme některé z aktuálních výzev týkající se cirkularity, kterým průmysl čelí.

 

Přednášku povede Lucy Maguire – redaktorka trendů ve Vogue Business. Připojí se k ní Laura Coppen, vedoucí oddělení cirkularity ve společnosti Zalando, Anna Vilén, vedoucí komunikace inovačního projektu SipTex ve společnosti Sysav a také Andrea Baldo, generální ředitel společnosti Ganni.

 

KDY:

Středa 10. srpna 09:15 – 10:00 (posledních 10 minut je vyhrazeno pro otázky a odpovědi) – doprovázeno snídaní věnovanou networkingu 08:15 – 09:15.

KDE:

H9, Kodaň

 

4. CENA UDRŽITELNOSTI: VYHLÁŠENÍ VÍTĚZE

Ve čtvrtek 11. srpna od 14.30 hodin SEČ bude na stránkách www.zalandogreenhouse.com vyhlášen vítěz ocenění Zalando Sustainability Award. Sledujte ceremoniál spolu s našimi hosty a porotou a dozvíte se, kdo vyhraje 20 000 eur a navíc partnerství se společností Zalando na vytvoření exkluzivní kolekce s cílem dále zkoumat udržitelnější řešení, pokud jde o design a materiály, výrobní procesy, technologie a sledovatelnost řetězce. Na podporu vítězné značky Zalando zpřístupní velkou část předvedené kolekce svým více než 49 milionům zákazníků na 25 evropských trzích.

KDY:

Čtvrtek 11. srpna ve 14.30 SEČ

KDE:

www.zalandogreenhouse.com

Pressen, Kodaň

 

5. TŘI DNY PROGRAMU PRO VEŘEJNOST: Workshopy, panelové diskuze a módní přehlídky

Zalando vás zve na kodaňský týden módy! Zalando bude hostit tři dny akcí otevřených pro veřejnost, které budou plné workshopů a panelových diskuzí, a zároveň poskytnou náhled do nejnovějších módních trendů přímo z přehlídkového mola CPHFW SS23. Kromě inspirativních a vzdělávacích aktivit bude k dispozici i neformální Zalando zóna s hudbou a velkou obrazovkou, na které budou živě přenášeny přehlídky CPHFW SS23. Na oslavu tohoto inspirativního týdne bude pro hosty také připraveno občerstvení a alkoholické a nealkoholické nápoje. Připojte se k Zalandu v H9 na adrese Halmtorvet 9A, 1700 København a buďte u toho!

 

CO: Výstava módy a Lounge

KDY: Úterý 9.8. až čtvrtek 11.8. od 15:00 do 19:00

 

CO: Workshopy | Vyšívání

KDY: Úterý 9.8. až čtvrtek 11.8. v 15:00 a 16:00

 

CO: Workshopy | Péče a opravy – čisté tenisky

KDY: Úterý 9.8. až čtvrtek 11.8. od 15:00 do 16:30

 

CO: Panelová diskuze Zalando X Emili Lilja: Jak změníme naše spotřební návyky a přitom se vyhnuli trend-fomo?

KDY: Úterý 9.8. v 18:00

 

CO: Panelová diskuze Zalando X Vogue Scandinavia (1):  „5 základních kousků šatníku, do kterých byste měli vždy investovat“

KDY: Středa 10.8. v 17:00

 

CO: Panelová diskuze Zalando X Vogue Scandinavia (2): „Granny chic: Proč se všichni oblékáme jako naše prarodiče“

KDY: Čtvrtek 11.8. v 17:00

 

Comments

comments

Vyhledat