Zasněte se s Kill The Dandies! a Madhouse Express

Kill The Dandies! a Madhouse Express, přední jména tuzemské psychedelie se opět spojily, aby společně uspořádaly celodenní akci s festivalovou atmosférou. Ti první zde premíérově představí nový hudební materiál, ti druzí pokřtí čerstvě vydanou desku. Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity. Představí se širší spektrum domácích umělců, včetně neokoukané kapely z Berlína. Festival s názvem Dream Or Die proběhne symbolicky první podzimní den 23. září v areálu Kasárna Karlín. 

Madhouse Express platí za stále více oblíbenou kapelu alternativní scény nejen u nás, ale daří se jí pronikat i za hranice. Čtveřice z Prahy už pár let pravidelně objíždí kluby i festivaly, vybudovala si jistou fanouškovskou základnu a dokáže oslovit i širší publikum. Kapela se navíc často snaží svoje psychedelické show dělat něčím výjimečné. Ať už vizuálně, výběrem místa, nebo načasováním. To se např. povedlo sérií vyprodaných koncertů pod hvězdným nebem pražského planetária. Teď přichází i s novou tvorbou. V pořadí druhé LP Something With Space vyšlo 15. září na streamovacích platformách. Nahrávka vyjde i na vinylu, který kapela pokřtí o týden později.

Při plánování tohoto křtu došlo na spolupráci s kapelou Kill The Dandies!, dobře známou svojí specifickou kombinací psychedelického soulu, post punku, či elektroniky s filmovou atmosférou. Vznikl plán na uspořádání jednodenního open air festivalu s názvem DREAM OR DIE: release fest with MADHOUSE EXPRESS & KILL THE DANDIES!, kde „Dandies“ poprvé představí také několik songů z připravovaného alba, které začínají natáčet letos v říjnu. Pražská čtveřice se může pochlubit např. zajímavou spoluprací s hollywoodským hercem Stevem Buscemim, nebo kooperací s labely jako je londýnský Rough Trade, nebo berlínský Pale Music. Nejvýznamnějším momentem se však stala tvorba soundtracku k úspěšnému filmu Okupace, ve kterém mj. obě kapely zazní a za který si jeho tvůrci Hank J. Manchini a La Petite Sonja (oba KTD) odnesli Českého lva. Společná kombinace se osvědčila i během následných koncertů pod záštitou Full Moon magazínu k příležitosti vydání filmového soundtracku na vinylu. Nyní obě jména lákají nově vzniklou událostí na rozlučku s letní sezónou.

K účelu ideálně poslouží prostor kasáren, který bude v sobotu otevřen od 13.hod pouze v rámci akce. Součástí bohatého programu, který pak startuje ve 14:00, bude autorské čtení v podání Miroslava Sosoie a Vojtěcha Vacka, výstava obrazů Davida Kolovratníka a Lídy Staňkové, výstavy koncertních fotografií Anny Baštýřové, přednáška České psychedelické společnosti, projekce a workshop Weird Visuals. Mezi kapelami zazní Urban Fungus, Janny’s Hog Ranch, Koonda Holaa, psychedelická kapela The Dharma Chain z Berlína a dojde i na oblíbenou vinyl DJ’s afterparty. Organizátoři slibují i další vyžití během celého dne.

Vstupenky jsou aktuálně k dispozici za 590,- v předprodeji na goout.net

Comments

comments

Vyhledat