Zima na Výstavišti: Nikola Tesla, Krampus, bazén v novém i semestrální kroužky

Krampus show na Výstavišti
Krampus show na Výstavišti

Zima na Výstavišti – Nikola Tesla, Krampusáci, bazén a sauna v novém i semestrální kroužky a workshopy na Střídačce

Že končí sezona? Na Výstavišti to žije 365 dní v roce a nejinak tomu bude nadcházející zimu! Střídačka navazuje na úspěšnou loňskou sezónu a nabízí opět odpolední kurzy pro děti různorodého zaměření, víkendové workshopy pro celou rodinu a samozřejmě program pro seniory. V nově zrekonstruovaném Křižíkově pavilonu D vás zavedeme do tajů geniálního světa Nikoly Tesly v rámci putovní výstavy, která již hostovala v zemích jako Itálie či Japonsko. Pokud se rádi ponoříte do temnoty pekel a potřesete chlupatou tlapou čerta rakouského, nesmíte vynechat tradiční Krampus show, letos opět v plné scenérii i s ohňovou show. Pakliže ovšem hledáte spíše odpočinek a pekelné příšery se nenacházejí na vašem listu přání, zveme vás do nově zrekonstruovaného bazénu se saunou. Na Výstavišti se něco děje celý rok! 

Střídačka

Semestrální kroužky i pro opozdilce

Nestihli jste vybrat odpolední kroužek pro dítě? Na Střídačce můžete zkusit semestrální kroužky i během roku, pokud není kurz plně vytížen, je šance ulovit jeden z pestré nabídky kroužků i v zimě nebo si udělat předvýběr na další pololetí. Manga, Cirk La Putyka Akademie, 3D tisk a vynálezy nebo kurz Animace, různé věkové kategorie a možnost kroužku v angličtině, to vše nabízejí semestrálních kurzy na Střídačce. V případě kurzů Animace a Mangy lze vyzkoušet jen jednu hodinu.

Dlabání dýní a další víkendové workshopy

Stejně rozmanité jsou také víkendové workshopy pro celou rodinu, které pravidelně najdete na Střídačce zejména o víkendu. Workshopy jsou zaměřeny hlavně na tvorbu, do které se může zapojit dítě, rodiče či prarodiče a strávit tak spolu nejen příjemné odpoledne, ale třeba i vyrobit něco praktického nebo ozdobného do bytu. Zkusit svou zručnost můžete třeba při dlabání dýní 23.10. od 10.00 do 13.00 hodin, v ceně vstupného na dlabání dýní 550 Kč je veškerý materiál a s sebou potřebujete kromě dobré nálady jen oblečení, které vám nebude líto zamazat.

Více info:

Odpolední kurzy: www.navystavisti.cz/odpoledni-kurzy/
Víkendové workshopy a další: www.navystavisti.cz/program
Dlabání dýní: www.navystavisti.cz/udalosti/dyne/?termin=246&program=154


Nikola Tesla a jeho geniální vize budoucnosti

Legendární srbský vynálezce a vizionář Nikola Tesla patří bezesporu k těm vědcům, jejichž jméno zná celý svět. Srbské Muzeum Nikoly Tesly přiváží do Prahy úspěšnou výstavu o tomto velikánovi, jehož vynálezy nás dodnes provázejí každodenním životem. Možná ani netušíte, kde všude najdete jeho odkaz: v dálkovém ovládání, neonovém osvětlení, v rentgenových snímcích i řízených střelách. V roce 1880 ho jeho zájem o elektřinu zavedl i do Prahy, kde navštěvoval přednášky na Karlově univerzitě. „Musíme nalézt způsob, jak dostávat elektřinu ze zdrojů, které jsou nevyčerpatelné,“ řekl Nikola Tesla před 150 lety.

Jak žil a pracoval novodobý Prométheus, který pomocí elektřiny změnil svět? S čím bojoval a o čem snil? Přijďte se na Výstaviště seznámit s jeho vynálezy v podobě funkčních modelů. Poznejte blíže geniálního vynálezce, fyzika a konstruktéra elektrických strojů. Výstava je vhodná také pro školy, kdy mohou děti hravou formou poznat jinak „nudnou“ fyziku.

O muzeu

Muzeum Nikoly Tesly bylo založeno v roce 1952 a v roce bylo 1955 otevřeno pro veřejnost. Je to jediné muzeum na světě, které uchovává osobní dědictví tohoto geniálního vynálezce. V jeho sbírkách návštěvníci najdou na 200 000 dokumentů, fotografií a předmětů z Teslova života. V roce 1957 zde byla umístěna i urna s jeho popelem. V roce 2003 zařadilo UNESCO Teslův archiv do registru „Paměť světa“, který představuje nejvyšší formu ochrany kulturních statků.

Více info: www.navystavisti.cz/udalosti/nikola-tesla/?termin=255&program=154


 

Pekelní čerti Krampusáci a ohňová show

Nenechte si ujít tradiční a super děsivou Krampus show, užijte si peklo plné temných postav. Protože takové peklo v Praze dosud nebylo! Do Malé sportovní haly na Výstavišti zavítá více jak 60 Krampus čertů z proslulých rakouských průvodů. Na akci s ďábelskou atmosférou můžete očekávat i program v podobě ohňového vystoupení skupiny Pyroterra a hudební doprovod DJ. Předpověď počasí sledovat nemusíte, v Malé sportovní hale na vás pršet ani sněžit nebude, maximálně vás pohltí peklo! Chybět nebude ani tvorba pro děti v rámci čertovského workshopu.

Akce je rozdělená na odpolední „Krampus family show“ a večerní „Krampus night show.

Krampus family show od 16:00–18:00 hod. – je vhodná pro rodiny s dětmi ve věku 3–15 let a představí se na něm 30 Krampus čertů i andělé. Během odpoledne si můžete s dětmi na Střídačce vyrobit masku na kreativním workshopu.

Krampus night show od 20:00–22:00 hod. – je určená pro dospělé a děti od 10 let, po celou dobu bude probíhat pyrotechnická a ohňová show. Řádit tady bude 60 Krampus čertů a večerem bude provázet DJ.

Focení s Krampus čerty 11:00–18:00 hod. – zarezervujte si Krampus čerty jenom pro sebe a pořiďte si s nimi originální selfie. Fotit se může max. 5 osob po dobu 10 min.

Kdy: 26.11.
V kolik:
11:00–18:00 focení s čerty
16:00–18:00 Krampus family show
20:00–22:00 Krampus night show
Cena: First minute (1.–26. 10. 2022): od 80 Kč/dítě a 150 Kč/dospělý Základní: od 100 Kč/dítě a 190 Kč/dospělý Na místě: od 120 Kč/dítě a 250 Kč/dospělý

Více info na: www.navystavisti.cz/udalosti/krampus-show/?termin=252&program=154 Krampus show vstupenky na GoOut: https://goout.net/en/krampus-show/szxigiu 


Hurá do bazénu, do sauny, na Výstaviště

Představte si, jak skáčete do krásně vyhřáté vody a kocháte se výhledem. Takhle příjemně se můžete cítit v našem plaveckém bazénu, kde má voda teplotu 27 °C a okolní vzduch 30 °C. V bazénu si ale kromě vodního lenošení můžete pěkně potrénovat a protáhnout záda, protože na vás čeká šest plaveckých drah. Od října 2022 máme navíc i finskou a biosaunu, nově zrekonstruovanou šatnu a také pohodlně zaparkujete hned vedle plavecké haly.

Více info: www.navystavisti.cz/sport/plavecky-bazen 

Další program na Výstavišti najdete na  www.navystavisti.cz/program 

Comments

comments

Vyhledat