Známe finalisty Šance Muzikus 2023

První ročník soutěže kapel Šance Muzikus se konal již v roce 2010, letos probíhá 12. ročník (v kovidních letech byla soutěž vynechána). Soutěž od počátku pořádalo nakladatelství Muzikus společně se Svazem autorů a interpretů SAI. V letošním roce poskytl Muzikus práva Svazu autorů a interperů a SAI se tak stává hlavním pořadatelem soutěže.

 

Soutěž odpočátku nevyhlašovala jednoznačného vítěze ani pořadí. Jedenáctičlenná porota, složená ze zástupců SAI a partnerských festivalů, vybírala z nahrávek přihlášených kapel osm až deset souborů či jednotlivců, kteří zahráli naživo ve finále. Odměnou zúčastněným byla možnost zahrát si na festivalech jako OAMF Přeštěnice, Sázavafest, Festiwall, Okolo Třeboně, Rock for People, Černá fest, Malá Paříž a dalších.

 

Do letošního ročníku Šance Muzikus se přihlásilo celkem 213 souborů a interpretů, z jejichž nahrávek bylo vybráno deset souborů a jednotlivců. Ti se 30. května v Music City klubu popasují o více než 40 slotů (hracích časů) na partnerských festivalech. Každá kapela či interpret má na své vystoupení 30 minut, a to včetně přineseni a postavení nástrojů, nazvučení, odehrání setu a opětovné vyklizení pódia. Finálový večer probíhá tedy formou předváděčky (Showcase), je přístupný komukoli bez vstupného a mezi diváky lze najít zástupce hudebních klubů, festivalů a různých hudebních akcí, kteří si na často mezi finalisty vyberou někoho právě na svou akci.

Jary Tauber

A kdo tedy v úterý 30. května v pražském Music City klubu zabojuje o účast na festivalech a akcích? Do letošního finále postoupili a v uvedených časech zahrají:

 

16:30    Šufunky Gang ze Zlína
17:00    Milli Janatková z Prahy
17:30    Oči z Jihavy
18:00    Byt číslo 4 ze Šumperka
18:30    Yaxetopeesche z Prahy
19:00    Vesper z Kutné hory
19:30    Marie Tilšarová z Roudnice n/L
20:00    Jary Tauber z Kladna
20:30    Naboso z Prahy
21:00    Patrik Malý z Prahy

Naboso

Soutěž není žánrově, věkově ani geograficky nijak omezená, zúčastnit se mohou jak soubory, tak jednotlivci. Podmínkou pro účast v soutěži je autorská tvorba a vystavení jedné původní mp3 nahrávky, zpívané v českém nebo slovenském jazyce, která je návštěvníkům k dispozici k poslechu a volnému stažení na webu soutěže https://sance.muzikus.cz/.

 

 

https://www.sai.cz/


Comments

comments

Vyhledat