Známe hosty konference digitální komunikace Mouvo

Osmý ročník konference digitální komunikace Mouvo proběhne v termínu 21.– 22. 4. 2023 v Technologickém centru UMPRUM, ul. Mikulandská v Praze.

Akce, kterou pořádá pražské studio Oficina, jako vždy nabídne to nejlepší ze světové scény audiovizuální kultury na průniku grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií.

Osvědčený dvoudenní formát, jehož ústředním tématem bude new.0 je doplněn o workshopy pod vedením hostů konference.

Téma new.0.

Nikdy nekončící hledání a usilování o něco nového. Nové tvary. Nové formy. Nové vzory. Nekonečné možnosti. Verze jedna – dva – tři. Zapomeňte na objevené, objevte zapomenuté. NEW.0.

Raquel Meyers

Mezi hosty, kteří přijedou do Prahy a na konferenci představí svou práci bude španělská autorka Raquel Meyers. Svou práci definuje jako manuální dovednost s klávesnicí. A snaží se nahlodat náš vztah k technologiím. Kromě představení své práce na Mouvo stage bude možnost přihlásit se na KYBslojd Poetic Workshop vedený autorkou.

Dalším hostem je Mélina Poiré, motion designérka žijící v Montrealu. Věnuje se typografii, celkem odvážně pracuje s barvami a je členem studia Oddfellows.

Naše pozvání přijala v Londýně žijící audiovizuální umělkyně a experimentátorka Joelle Snaith, ve své práci zkoumá vztah mezi zvukem a formou.

Grafický designér a kodér Tim Rodenbroker žijící v Německu představí pražskému publiku svou práci a podcast věnováný kódování. Dalším hostem je kreativní ředitel dánského Stupid Studia Christian Mogensen. Z New Yorku na Mouvo přijede game designér a animátor Evan Anthony, jehož hra Genesis Noir posbírala všechny nominace a ceny.

Evan Anthony

Pozvání přijal také polský grafický designér Patryk Hardziej s přednáškou o významu logotypů a jejich redesignu. Posledním potvrzeným hostem je platforma Motion Design School.

Součástí konference bude nově panelová diskuse o aktuálním vývoji technologie machine learning, neboli strojového učení a dopad generativní AI (umělé inteligence) na kreativní odvětví. Mezi panelisty budou odborníci na technologie, interaktivní média, designéři a tvůrci. Diskutovat se bude o změnách v sadách nástrojů, pracovních postupech, estetice a možnostech a výzvách spojených s posledními technologickým novinkami. Hvězdným hostem bude Nando Costa, kreativní ředitel Microsoftu a význačný designér stojící za projektem Microsoft HoloLens, brýlí na rozšířenou a virtuální realitu.

Více informací najdete na webu www.mouvo.cz a sociálních sítích projektu. Během celého roku si můžete také zakoupit originální kousek z limitované edice Mouvo produktů na www.mouvo.cz/shop.

Hosté panelové diskuse:

Christoph Grünberger, autor knihy The Age of Data, loňský Mouvo speaker, DE

Nando Costa, Microsoft, USA

Tim Rodenbröker – letošní Mouvo speaker, kreativní kodér a experimentátor, DE

Ing. Tomáš Mikolov, Ph.D. – vědec v oboru AI, ČVUT, Prague, CZ

doc. Mgr. Jana Horáková, Ph.D. – zástupkyně vedoucího ústavu, Ústav hudební vědy, Filozofická fakulta MUNI, Brno, CZ

Sara Polak, Ph.D. – antropoložka, archeoložka a populárizátorka AI, CZ

Dr. Alzběta Solarzcyk Krausová – Vedoucí projektu Centra pro inovace a výzkum kybernetického práva (CICeRo)

Linus Ekenstam, designér, velký obdivovatel technologií a AI propagátor, SP

Workshopy

19/4 — Jeremy Abel: Interactive Puppetry

20/4 — Raquel Meyers: KYBslöjd Poetics

21/4 — Jonas Pilz: Cinema 4D – Everyone can do 3D

21/4 — Blackbox Matchcore

Joelle Snaith

Comments

comments

Vyhledat