ZOO vystavuje trus, nabízí i kalendář a atlas

Fosílie - foto ZOO Praha
Fosílie - foto ZOO Praha

Koprolity jsou zkamenělé výkaly dávných živočichů. ZOO Praha jim věnovalo expozici a má pro vás i kalendář.

Jak jsme zmiňovali v nedávném článku, ZOO Praha zahájilo novou sezonu a mezi novinkami je několik neobvyklých počinů z oblasti trusu. Toto jsme zjistili:

Expozice koprolitů a trusu je trvalá a je součástí budovy toalet ZOO. Expozici s více tvoří jednak koprolity, jednak repliky trusu současných zvířat.
Z koprolitů rozhodně stojí za zmínku nejstarší exkrement z území České republiky – půl miliardy let stará fosilie trusu Anomalocarise, největšího vodního predátora prvohorních moří, který vidíte na fotografii nad článkem (o exponátu píše také ředitel ZOO: https://www.zoopraha.cz/aktualne/pohledem-reditele/11700-pozdrav-od-prvniho-vladce-mori).
ZOO také vydalo rozšířené vydání Atlasu trusu (to první vyšlo před devíti lety), které obsahuje fotografie zajímavých exkrementů, ale i informace o tom, proč vypadají zrovna tak, jak vypadají. Kniha je vázaná, obsahuje 116 str. a lze ji zakoupit v v eshopu:
Zájemci si mohou zakoupit také unikátní dvojjazyčný trhací kalendář trusu 2020 s motivy zvířat a jejich exkrementů. Každý list je perforovaný s možností využít obrazovou část jako pohlednici:
https://eshop.zoopraha.cz/tiskoviny/kalendare-a-zapisniky/kalendar-trusu-2020.html

Comments

comments

Vyhledat