Zrušili vašim dětem kroužky? makeITtoday přidává od listopadu online kurzy programování

makeITtoday
makeITtoday

Během pandemie COVID-19 se do on-line světa přesunula práce, školní výuka i vybrané zájmové kroužky. Některým se distanční způsob výuky osvědčil natolik, že on-line kurzy od září zařazují i do běžné nabídky vedle kurzů prezenčních. Příkladem je vzdělávací projekt makeITtoday, který díky výuce přes internet může své pololetní kurzy digitálních dovedností nově nabídnout i mimopražským studentům.

Nabídka kurzů v regionech a na venkově se nedá srovnat s tím, jaké možnosti mají děti ve větších městech. To ale mění pandemie koronaviru. V případě kurzů digitálních dovedností projektu makeITtoday uspíšila zařazení on-line výuky do stálé nabídky kurzů. „Pozitivní reakce rodičů i studentů na dálkovou výuku během nouzového stavu nás přesvědčily, že naši lektoři jsou schopni i přes internet děti bavit a předat jim stejně kvalitní znalosti jako při prezenční výuce. Proto jsme se rozhodli on-line kurzy zachovat pro ty, kterým tato forma z jakéhokoliv důvodu vyhovuje více,” vysvětluje Silvie Zeman, zakladatelka projektu.

Ne všechny kroužky je možné přesunout do on-line prostředí. Kurzy digitálních dovedností jsou pro to ale ideální „Koronakrize nám všem ukázala, jak důležité je v 21. století umět ovládat digitální technologie. A o to více nás těší, že díky distanční výuce můžeme nabídnout kvalitní vzdělání v této oblasti také studentům, kteří nemají možnost dojíždět k nám do Holešovic. Všechny ostatní zveme do našich nových prostor v Hale 40 v Pražské tržnici, kde budou od 14. září probíhat prezenční kurzy programování, grafiky, tvorby webu, vývoje her a další,” dodává Zeman. Kromě digitálních dovedností se na kurzech klade důraz také na rozvoj soft skills jako jsou prezentační dovednosti nebo týmová spolupráce.

V nabídce pololetních on-line kurzů je programování v jazyce Scratch I a II pro studenty od 8 do 12 let a Tvorba moderního webu pro studenty od 13 do 15 let. Konají se jednou týdně 75 minut a stojí 1200 Kč/měsíčně.

 

O makeITtoday:

Inovativní vzdělávací projekt makeITtoday založily v roce 2017 Silvie Zeman a Klára Štouračová. Vedle systematického vzdělávání v technických oborech se zaměřuje na rozvoj soft skills u studentů ve věku 8-18 let. Nabízí pololetní kurzy a workshopy zaměřené na programování, robotiku, vývoj mobilních aplikací, her, webu a mnohé další. Od roku 2019 pořádá také příměstské tábory. makeITtoday vychází z myšlenky, že v dnešním světě se již většina profesí neobejde bez znalosti digitálních technologií a do budoucna bude těchto povolání jen přibývat. Studenti by si proto měli osvojit digitální dovednosti, aby mohli plně využít potenciál současného světa, ať už budou dělat cokoli. Pod vedením zkušených lektorů kurzy již absolvovaly vyšší stovky studentů.
www.makeittoday.cz

Comments

comments

Vyhledat