Zuzana Daušová, ředitelka organizace Helppes, je v TOP desítce finalistů soutěže Osobnosti neziskového sektoru

Zuzana Daušová_ Helppes
Zuzana Daušová_ Helppes

Zuzana Daušová, ředitelka organizace Helppes, se na konci minulého roku zařadila do TOP desítky finalistů soutěže Osobnosti neziskového sektoru, kterou každoročně pořádá Asociace nestátních neziskových organizací.

 

Smyslem soutěže je ocenit významné osobnosti, které s velkým nasazením věnují své znalosti a schopnosti práci s klienty nebo přispívají k tvorbě silné občanské společnosti.

 

Zuzana založila v roce 2001 organizaci Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené, která se věnuje výcviku asistenčních a vodících psů pro lidi s postižením. Z malé a neznámé neziskovky vytvořila dnes respektovanou a významnou organizaci ve svém oboru a to nejen v českém prostředí. V současné době působí jako ředitelka této organizace a také vedoucí výcviku asistenčních a vodících psů.

V oblasti výcviku psů je Zuzana Daušová zkušenou a uznávanou profesionálkou. Je dlouholetou držitelkou zlatého odznaku Vzorného výcvikáře I. stupně, mezinárodní mistryní Rakouska a Slovenska ve výkonu záchranářských psů, vicemistryní ČR záchranářských psů, účastnicí Mistrovství světa belgických ovčáků a mnohonásobnou vítězkou národních i mezinárodních soutěží. V roce 2021 zvítězila na Mistrovství ČR belgických a australských ovčáků v Obedience v kategorii OB 1 a zajistila si tak již počtvrté nominaci na Mistrovství světa plemene belgický ovčák.

Od roku 1982 je instruktorkou výcviku psů Českého kynologického svazu. Je také rozhodčí Klubu speciálního výcviku psů. V letech 1990 – 1993 byla spolumajitelkou psí školy a strážní agentury Canex, v letech 1993–2003 majitelkou Psí školy Freddie se specializací na psychologii psů.

Kromě kynologických úspěchů získala Zuzana i několik ocenění na poli společenském a kulturním. Je držitelkou řádu Zlatého vavřínu a Záslužné medaile MČ Praha 5, v roce 2016 obdržela titul Žena regionu.

 

Comments

comments

Vyhledat