14. Festival krátkých filmů Praha a Mall.tv přináší výběr české tvorby zdarma

koláž: pořadatel akce
koláž: pořadatel akce

Ve spolupráci Festivalu krátkých filmů Praha a Mall.tv vznikl speciální výběr s výmluvným názvem Shortky, který nabízí desítku nejlepších krátkých hraných filmů, jež v Česku kdy vznikly. Pozoruhodná sestava „kraťasů“ bude dostupná od pondělí 21. ledna po dobu jednoho měsíce a sledovat ji, stejně jako bezmála dvacítku celovečerních snímků, které internetová televize svým divákům nabízí, bude možné kdykoli a zdarma na www.mall.tv/shortky.  Společnost Mall.cz je zároveň hlavním partnerem MFF Karlovy Vary, který Festival krátkých filmů Praha pořádá.

Kromě obou českých držitelů studentského Oscara – Ropáků Jana Svěráka a Kdo je kdo v mykologii, s nímž Marie Dvořáková bodovala loni, se v nabídce objeví také snímek M.O., jemuž stejné ocenění jen o fous uniklo. Kolekce obsahuje i další legendy, bollywoodský muzikál Ivana Zachariáše Mulit nebo černou komedii Fricasse s excelujícím Martinem Hubou v režii Martina Krejčího, který právě dokončujeve Spojených státech svůj debut Johnem Turtturem v hlavní roli.

Vedle nich se představí i naděje zítřka. Jmenovitě například loňský vítěz Národní soutěže Festivalu krátkých filmů Praha Atlantida, 2003 Michala Blaška, jíž si do své soutěže vybrala i studentská sekce festivalu v Cannes. Nebo film O-Ring Ondřeje Hudečka, kterého čeští diváci znají díky dokumentu Nagano Tapes, který v doslovném překladu Pásky z Nagana odvysílala i Česká televize.

Bezplatným zpřístupněním krátkometrážních snímků v sekci Shortky se Mall.tv připojuje k poslání Festivalu krátkých filmů Praha, který už 14. rokem přispívá k rozvoji krátkých uměleckých filmů a jejich produkci. Kromě připomínky toho nejlepšího, co na něm bylo v uplynulých letech k vidění, také internetová televize podpoří částkou 2000 euro letošní vítěze Národní soutěže v jeho další tvorbě. „Filmové festivaly jsou na světě především proto, aby se zajímavé filmy, které se nehodí do široké distribuce v multiplexech, mohly dostat k divákům. Platí to pro artové filmy, stejně jako pro ty krátké. Tento projekt je pro nás tudíž dalším pokračováním naší snahy umožnit setkání originálních filmů mladých tvůrců s publikem. Tentokrát jde o výběr z nejlepších českých krátkých hraných filmů a potkat se mohou v širokém online prostoru. Což je skvělá příležitost pro obě strany,“ říká programový ředitel Festivalu krátkých filmů Praha Karel Spěšný.

Comments

comments

Vyhledat