Luděk Staněk: Budu se nervovat jako doteď

foto MALL.TV
foto MALL.TV

Když jsme před mnoha lety mívali s Luďkem Staňkem aka Rodriguezem pořad na Radiu 1, volávali lidi a ponoukali nás, ať se staneme komiky. Mě to nelákalo, ale Luděk v tomhle směru svůj potenciál rozjel tak, že dnes je úspěšnou osobností standupu a internetové televize. V rozhovoru se ukázalo, že chystá spoustu novinek, na které se těší stále rostoucí počet fanoušků.

 

Luděk Staněk a snowboardistka Eva Samková ve Varech, foto MALL.TV

 

Od naší poslední debaty už uplynulo dost času… co je u tebe nového a co tě vlastně teď živí?

Spolu s několika lidmi, se kterými jsem pracoval na Streamu, jsme odešli do společnosti mall.cz, zakládáme MallTV a děláme spoutu pořadů, ať už hraných nebo tzv. infotainment. Já některé produkuju, některé uvádím a některé jsem napsal. 

Jak vzniklo Provizorium? 

Provizorium je série webových videí, taková pokusná laboratoř, ve které zkouším věci, které by se na podzim měly objevit v mém pořadu na MallTV. Bude to o politice, médiích, společnosti a tak. Snad to bude zábava. 

Ty jsi něco jako tvář Mall TV, to je docela závazek, ne?

Hlavně je to momentálně spousta práce. Ale jinak mě tedy úplně stejně stresují věci, na kterých pracuju a nejsem v nich tváří. 

Jaký má koncept, jakým směrem ho vidíš jít dál? Máš v plánu i jiné pořady?

Jak jsem řekl, pořadů mám momentálně ve vývoji několik, jak těch, kde jsem na obrazovce, tak těch, kde dělám producenta nebo dramaturga nebo cokoli je zrovna potřeba. Upřímně o nich nechci moc mluvit, uvidíme, které z nich nakonec vyjdou nebo se povedou tak, abychom s nimi byli všichni spokojení. Jak se říká, šance něco posrat je tu každý den hned od rána…

Co je to za divné místo, kde se točí?

Je to taková strašně charismatická vybydlená továrna kousek za Prahou. Vzniká tam poměrně hodně věcí, když jsem tam byl naposled, prý tam zrovna něco dělali PSH.

Kdes nabral tolik fans?

Já jich zas tolik nemám. Každý pologramotný youtuber jich má dneska víc. Nám starším lidem už ten nábor zas tak nejde. Třeba s Instagramem mám problémy. Svůj obličej dokola tam fotit nechci a hezkých věcí zase tolik nevídám. Kdyby někdo věděl, jak nabrat fans na Instagramu, aniž bych musel fotit pořád dokola svůj obličej nebo penis, ať mi dá vědět. 

Proč se mi v souvisejících stránkách objevuje obchod s outdoorovým oblečením?

Já myslím, že se ti internet snaží naznačit, abys víc chodila na procházky. Nebo se na nich lépe oblékala, abys neprochladla a chodilo se ti pohodlněji. Jiný důvod mě nenapadá. 

Vaše standupy s Čermákem jsou pěkně rozjeté, máte knihu a zjevně bude i deska? Kdo vás oslovil, že vás chce vydat?

Deska bude snad. Na knihu jsme umluvili vydavatele sami. Přišlo nám to jako dobrý nápad. Tedy alespoň mně. Něž jsem dva dny před odevzdáním zjistil, že mám část své knihy za dva dny odevzdat. Ale jinak jsou tam naše standupy uchovány pro příští generace. 

Jaké máte se standupy další plány?

Miloš dělá na konci srpna svůj celovečerní speciál ve velkém divadle, kde ho já uvedu. Já mám v plánu udělat něco podobného v únoru. A jinak za sebe? Budu se prostě dál nervovat před každým představením jako doteď. 

Kdo jsou tvoji oblíbení komici, a co teď čteš a posloucháš?

Momentálně čtu knihu od Chucka Klostermana “A co když je to jinak?”, která analyzuje tzv. Zaručené životní pravdy. A taky nějaké staré detektivky od Emila Vachka, spoustu komiksů a historii irské ilegální paramilitary organizace UVF. A historii české fašistické organizace Vlajka. A spoustu debilních statusů na facebooku. 

Co se týče hudby, pak už jen Spotify, teď třeba poslední album Justice. Z českých věcí pak třeba všechno, co dělá Kaifosz. 

Co se komiků týče, že zahraničních dlouhodobě Scott Capurro, Jimmy Carr nebo Daniel Tosh.

Čermák & Staněk, foto MALL.TV

www.facebook.com/MALLtelevize/

Comments

comments

Vyhledat