24. ročník FFFI MU nese název “Tohle si zapamatuješ”

Setkání s příběhem, který nás zasáhne, či pobaví, může změnit náš pohled na svět. Jako bychom si do mysli uložili nový soubor, založili nové složky našeho poznání. Filmy, nabité silnými emocemi a myšlenkami, se stanou součástí našeho vnímání a zůstanou napořád v naší paměti. Přinášíme Vám snímky, které Vás přinutí přemýšlet a zanechají ve Vás výraznou stopu. Pojďte si tedy s námi nějaké vzpomínky vytvořit, ať Vaše databáze nezůstane prázdná.

FFFI MU je festival krátkometrážních studentských filmů, který probíhá každý květen na Fakultě informatiky už od roku 2001. Témata festivalových filmů jsou různorodá, ať už rozdílností žánrů nebo technickým přístupem. Část z nich je tradičně tvořena v rámci Laboratoře elektronických multimediálních aplikací (LEMMA), která festival pořádá, ale přihlašování je otevřeno všem neprofesionálním filmařům se snímkem ne starším než tři roky. Filmy mohou zájemci přihlásit do 08.04.2024 na: https://festival.fi.muni.cz/registration 

Na samotném festivalu probíhá i výběr a vyhlášení vítězů, a to dvěma způsoby: volbou nezávislé poroty, což je finančně oceněno, a volbou publika, oceněné věcnými cenami.

Letošní festival proběhne 17.5.2024 na Fakultě informatiky MU pod záštitou děkana FI MU prof. Jiřího Barnata. Diváci se mohou těšit nejen na studentské i externí krátkometrážní filmy, ale i na moderátorské vstupy, pohodlné zázemí a kreativní atmosféru, která program jako každý rok doprovází.

Odkazy:

https://festival.fi.muni.cz/

https://www.instagram.com/fffimu/

Comments

comments

Vyhledat