28.DNY EVROPSKÉHO FILMU PROBĚHNOU V ČERVNU
. VEZMOU DIVÁKY NA VÝLET PO EVROPĚDny evropského filmu se přesouvají na červen – proběhnou v termínu od 16. do 23. 6. 2021 v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech České republiky v rámci festivalových ozvěn. Jsem vděčná, že se nám minulý rok podařilo v červnu uspořádat téměř plnohodnotný ročník festivalu. Veřím, že nám to znovu vyjde a i letos v červnu proběhne DEF v kinech, do kterých se osobně těším čím dál tím víc,” říká ředitelka DEF Barbora Golatová. DEF jsou filmovým festivalem, který se již 28 let zaměřuje výhradně na současný evropský film. I letos představí téměř padesát snímků z různých koutů Evropy. „Největší síla 28. Dnů evropského filmu je v nabídce vzrušujících a inovativních filmových zážitků, které oslaví existenci kina jako takového. A samozřejmě jde o kouzelný zážitek ze sdíleného emocionálního prožitku,“ dodává dramaturg DEF Šimon Šafránek. 

Programová nabídka DEF míchá žánry, obsahuje filmy, které braly ceny na festivalech nebo odvážné debuty. DEF představují evropský film tradičně pomocí témat a žánrů, a to v několika programových sekcích, které mají široký tematický záběr. Hlavní programové sekce 28. DEF navazují na ty, které se loni osvědčily. Nebudou chybět novinky renomovaných tvůrců, ani tradiční sekce hudebních filmů anebo pásmo VR filmů. 

 

Kvůli koronaviru se naše životy zpomalily, změnily. Zmizelo z nich setkávání, nahradila jej často odloučení, samotka. Nechceme se na to ale dívat tragicky – izolace od společnosti nám umožňuje obnovit hlubší vztah k přírodě, ke krásám světa mimo civilizaci, stejně tak jako nám umožňuje snáze meditovat, obracet se k vlastnímu nitru. Programovou novinkou 28. DEF je sekce K věci: Samotka, kterou přinášíme ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR.

 

Sekce Strach a sny propojuje žánry s uměleckým přesahem, sekce Bez rodičů se soustředí na snímky pro mladé diváky. Aktuální filmy, které natočili světoznámí tvůrci a hrají v nich osobnosti evropského filmu, nabídne sekce Hvězdy. Film a hudba zase hrané filmy, VR filmy i dokumenty, v nichž hraje výraznou roli rytmus, melodie a hudba vůbec. V panelu MEDIA: mezi řádky promítneme kolekci starších, nicméně vzrušujících a napínavých filmů (podpořených evropským programem MEDIA), které vzešly ze stránek románů a povídek, a které zarezonovaly také jako úspěšné filmové adaptace. 

 

 

WEB: www.eurofilmfest.cz  

FB: www.facebook.com/DnyEvropskehoFilmu/   

INSTAGRAM: www.instagram.com/dnyevropskehofilmu/   

 

28.DNY EVROPSKÉHO FILMU

29.- 20. 6. 2021 | PRAHA | kina Lucerna, Světozor, Kino Pilotů a Přítomnost
17. – 20. 6. 2021 | OSTRAVA | kina Art a Minikino
30.- 20. 6. 2021 | BRNO | kina Scala a Art
31.- 23. 6. 2021 | Ozvěny v regionech

 

Comments

comments

Vyhledat