32. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER oznamuje vybrané školy

Nesvadba_SETKÁNÍ/ENCOUNTER
Nesvadba_SETKÁNÍ/ENCOUNTER

Festivalová dramaturgie finální podobu. Během ledna bylo vybráno celkem devět zahraničních souborů, a to z celkem dvaceti šesti přihlášených škol. Ke shlédnutí tak budou představení z Polska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Velké Británie, ale i z České republiky či Slovenska. Jako každý rok, se festivalu divadelních škol zúčastní rovněž profesionální porota, která letos usedne v tomto složení: umělecká ředitelka Pražského Quadriennale a scénografka Markéta Fantová (Česká republika), režisér a herec Luca Vossos (Itálie) divadelní režisér a pedagog Davide Giovanzana (Švýcarsko) a loutkoherečka, režisérka a ředitelka inicitativy FreeSzfe Kata Csató (Maďarsko).

Letošní ročník nabízí také jedinečnou diváckou možnost v podobě inspirativní diskuse s jednotlivými porotci. Dramaturgická linie nazvaná jako ENC:TALK, představí nejenom divadelní témata z pohledu profesí jednotlivých speakerů a zemí jejich původu. Díky tomut mezinárodnímu přesahu se mohou diváci seznámit s divadelnickou prací v zahraničí a nahlédnout tak za hranice umění u nás.

Svůj prostor v koncepci letošního festivalu dostávají i jiné formy performativního umění. Pořadatelé proto oslovili českého choreografa a tanečníka Marka Zelinku, který během festivalového týdne povede workshop zaměřený na základy pohybového divadla, laterny magiky a mimického divadla. Vyvrcholením tohoto workshopu bude performativní výstup jako součást závěrečného ceremoniálu.

Kromě divadelních vystoupení rozezní město Brno také hudební koncerty českých kapel jako například WWW nebo Mutanti hledaj východisko. Doprovodný program si bude možné užit v oblíbených brněnských klubech jako je Kabinet Múz nebo ArtBar.

Vstupenky na festival budou k zakoupení přes webový portál Goout.net od 14. 3. 2022 nebo přímo v informačním stránku festivalu ENCOUNTER, který bude situován v budově školy.

 

Festival vzniká za finanční podpory Mezinárodního visegrádského fondu, Statutárního města Brna a Státního fondu kultury ČR a MČ Brno-střed. Záštitu převzal Jihomoravský kraj. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

 

Comments

comments

Vyhledat