Anketa o módě a stylu: Markéta Folberová, zakladatelka značky kožených doplňků Folbeur

FOLBEUR Markéta Folberová
FOLBEUR Markéta Folberová

 

Markéta Folberová stojí za zrodem nové módní značky kožených doplňků FOLBEUR. Prvotním impulzem bylo vytvořit nadčasovou, kvalitní kabelku, která zvládne každodenní život a vydrží rozhodně déle než jen pár sezón. Dnes má Markéta na kontě čtyři kolekce kabelek a dva typy peněženek. Značku FOLBEUR odstartovala oranžová kabelka Grand Arancia. „Classy. Smooth. Flexible.“ není jen claimem brandu, ale zároveň se promítá i do módního stylu její zakladatelky.

 

Tvá definice módy a stylu?

Módu považuji za něco víc než jen to, že se člověk obleče proto, aby nebyl nahý. Podle mě se jedná o velice subjektivní způsob vyjádření životního postoje a estetického cítění. Módu a styl komplexně vnímám jako komunikační prostředek, který o nás leckdy prozradí více, než bychom chtěli.

Já osobně se v oblékání držím hesla „méně je více”. I když teda zrovna naši velkou oranžovou Folbeurku Grand asi málokdo vnímá jako minimalistický prvek. Miluji pásky, vrstvení a bílé košile. To ráda oživím výraznými doplňky. 

Co tě nejvíc baví na tvé práci?

Především to, že tvořím něco hmatatelného. Něco, co dává druhým radost a podněcuje smysly. Energii mi taky dodá moment, kdy můžeme zpestřit naše modely o novou barvu. Teď konkrétně se naše rodina kabelek rozrostla o velice zajímavý odstín modré, která je shodou okolnosti barvou roku 2020. Za příjemně inspirativní a obohacující taky považuji možnost spolupráce s jinými českými značkami.

Jak si dobíjíš baterky?

Samotou, sportem nebo třeba kreslením návrhu kabelek, byť jen třeba tzv. do šuplíku. 

Co tě zaručeně potěší ?

Určitě pozitivní zpětná vazba na mou práci… koho taky ne, že? 🙂 A jelikož mám malou dceru, tak i její pokroky a bezprostřednost, kterou jí leckdy závidím. 

Co děláš proti šedi? 
Je to prosté – sáhnu po něčem barevném. Třeba po naší Folbeurce. A vyrazím do ulic, do lesa, kamkoliv…

 

Comments

comments

Vyhledat