Anketa o módě a stylu: textilní výtvarnice Andrea Vytlačilová

foto Jaroslav Tobolka
foto Jaroslav Tobolka

Stáže u značek Kenzo, Marc Jacobs a Acne Studios. Studium na londýnské Central Saint Martins. Spolupráce s Klárou Nademlýnskou. Vítězství v soutěži Design a Fabulous Dress for Grayson Perry.

Mladá výtvarnice Andrea Vytlačilová toho už dokázala hodně a nám se líbí, jak svůj styl rozvící různými směry. Dělá potisky textilií i další módní projekty, má vlastní kolekci hedvábných šátků, také vystavuje svoje kresby a dalš práce samostatně, navrhovala kostýmy pro divadlo. tady jsou její odpovědi na naši anketu a určitě toho o ní od nás uslyšíte brzy víc.

Tvá definice módy a stylu?

Autenticita, pohodlí a stoprocentní soulad s vlastním smýšlením. Nebát se konvencí a zapadat do škatulek. Být svůj.

Co máš nejraději na své práci?

Nejraději mám, že neexistuje nic jako “klasický den”. Moje práce je tak rozličná a pestrá, že nikdy nenastává moment, že by mne některý ze segmentů nudil nebo nebavil, protože po chvíli už přechází v jiný. Hodně kreslím, kompiluju tak myšlenky a vytvářím prvotní materiál, se kterým pak pracuju na papíře nebo přímo i látce. Je pro mne důležité předat člověku příběh, pobavit nadhodit myšlenku a to je to, co mne baví nejvíc.

Jak si dobíjíš baterky?

Možná právě proto, že jsem díky mé práci téměř neustále s lidmi, dokážu velmi ocenit i chvilky samoty. Běžet ranním lesem, vdechovat čerstvý vzduch od průzračného jezera. Příroda. Vyrostla jsem na vesnici a ačkoliv teď žiju především ve městě, nic mne nenabije tak, jako čas v přírodě, na naprosté samotě.

Co tě zaručeně potěší?

Úsměv na tváři, západ slunce. Miluju maličkosti. Poteší mne, když vidím maličkosti okolo sebe, život je pak hned veselejší. Potěší mne také milá reakce na mou práci, to má pak vše najdenou větší smysl.

Tvůj tip, co dělat proti šedi:

Žít barevně. Nezapadnout do stereotypu. Vystoupit o zastávku dřív nebo jet na kole a narazit tak na novou pekárnu nebo staré knihkupectví. Být otevřen novému a koukat kolem sebe. Svět je tak barevný, když otevřeme oči.

 

http://www.andreavytlacilova.com

Comments

comments

Vyhledat