34. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2024

Foto Tereza Ondryášová
Foto Tereza Ondryášová

34. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER tradičně pořádají studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění. Poskytuje prostor pro mezinárodní spolupráci mezi univerzitami v oblasti scénického umění. Festival umožňuje sledovat nejen výsledky, ale i proces tvorby uměleckých škol z celého světa, diskutovat o principech divadelní výuky a vzájemně se inspirovat. 

Už 34. rokem mají studenti Janáčkovy akademie múzických umění motivaci a chuť organizovat studentský divadelní festival. Tato nepřetržená tradice dělá ze SETKÁNÍ/ENCOUNTERU nejstarší studentský divadelní festival nejen v České republice, ale i v Evropě. Letošní ročník se uskuteční od 16. do 20. dubna.

Každý rok jsou v brněnských divadlech uvedeny inscenace ze zemí napříč celým světem. Tento rok tomu nebude jinak, a diváci se tak mohou těšit na inscenace z osmi různých zemí včetně Ukrajiny a Švýcarska. K inscenacím proběhnou moderované diskuze, ale také doprovodné workshopy. To vše se uskuteční na Divadelní fakultě JAMU, ve Studiu Marta, Divadle Orlí a v Divadle Husa na provázku.

Již tradičně má festival svou tvář – ambasadora; a identitu – téma ročníku. Ambasadorem je divadelní a televizní herec Jaromír Nosek. Tématem festivalu je BOUŘE/THE STORM kreativity, mládí a umění.
Další, na co se mohou návštěvníci festivalu těšit, je nabitý Off-program. Ten kromě několika inscenací obsahuje i každovečerní program v doprovodu několika koncertů kapel. Kromě Nádvoří Staré radnice tyto koncerty proběhnou také v Kavárně Trojka, ArtBaru a v Divadle Husa na provázku.

Konkrétní jména kapel a souborů, které vystoupí v rámci Off-programu, festival postupně odhaluje na svých sociálních sítích Facebooku/Instagramu a webu. Najdete tam i všechny soubory a inscenace, které budou součástí hlavního programu. Bližší seznámení se zákulisím a fungováním festivalu naleznete na festivalovém online blogu Meeting Point, kde budou v průběhu festivalového týdne zveřejnovány recenze inscenací. Na nich se budou podílet jen studenti JAMU, ale i studenti z jiných vysokých škol nejen z Brna.

Lístky budou k dostání na portálu GoOut a v průběhu festivalu i v Infocentru na Divadelní fakultě JAMU.

Comments

comments

Vyhledat