55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude v srpnu

Jak již bylo oznámeno, 55. ročník Mezinárodního filmového festival Karlovy Vary je naplánován v letošním roce mimořádně na 20.–28. srpna 2021.

„Věříme, že posun nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsa-hem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši diváci a návštěvníci zvyklí. Jsme v pravidelném kontaktu s ministerstvem kultury a s předními odborníky, např. vládním zmocněncem Vladimírem Dzurillou nebo epidemiologem Petrem Smejkalem, konzultujeme praktické kroky, aby byla zajištěna maximální bezpečnost hostů a návštěvníků festivalu,“ uvádí pořadatel v dnes’šní zprávě pro média.

„V jednání je partnerská spolupráce s odbornou firmou, která by zajistila testování návštěvníků. Jsou připraveny různé organizační scénáře, tak aby festival dodržel všechna aktuálně platná nařízení vlády.“

Jak již bylo oznámeno, díky vstupu strategického investora skupiny Rockaway Capital získal karlovarský festival stabilitu a zároveň nové možnosti rozvoje.

„Pro festival se tím otevírá příležitost rozšířit stávající aktivity jako je například distribuční label KVIFF Distribution a nově realizovat projekty, o nichž jsme dlouhodobě uvažovali,“ říká prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

První aktivitou prezentovanou na platformě KVIFF.TV bude 16. ročník Pragueshorts Film Festivalu

Kromě tradičních festivalových aktivit se chtějí organizátoři MFF KV zaměřit na budování platformy KVIFF.TV, která bude nabízet během festivalu vlastní exkluzivní informačně-pu-blicistický obsah a postupně také celoročně přinášet artový program. Ambicí je během ně-kolika let vybudovat prostor pro laické publikum i filmové profesionály, který nabídne vše-stranné informace a orientaci v oblasti filmové tvorby.

První aktivitou prezentovanou na platformě KVIFF.TV bude 16. ročník Pragueshorts Film Festivalu, který je naplánován na 2.–27.června 2021. Festival, který je tradiční sesterskou akcí MFF KV, proběhne letos kombinovanou formou a představí to nejzajímavější z nejno- vější světové produkce krátkometrážní tvorby. Detaily o letošním ročníku budou zveřejněny v nejbližší době.

 

VIZUÁL 55. MFF KV

Autory vizuálu k 55. ročníku MFF KV jsou Jakub Spurný a Aleš Najbrt ze Studia Najbrt.

 

Veškeré aktuální informace o festivalu budou zveřejňovány na oficiálních stránkách www.kviff.com

Comments

comments

Vyhledat