Benefiční panenky UNICEF vznikaly pod vedením Liběny Rochové

Panenkový Workshop Pro UNICEF S Liběnou Rochovou Foto Ondřej Kubeš A Markéta Slaná,2021
Panenkový Workshop Pro UNICEF S Liběnou Rochovou Foto Ondřej Kubeš A Markéta Slaná,2021

Manažerky předních českých firem si vyzkoušely, jak se pracuje v Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM. Pod vedením prof. Liběny Rochové šily benefiční panenky. Ty budou následně v rámci projektu UNICEF „Adoptuj panenku, zachráníš dítě“ vydraženy a výtěžek bude věnován na zlepšení životních podmínek dětí.

Nápad šít panenky na pomoc dětem dostaly už před 20 lety Liběna Rochová s ředitelkou české organizace UNICEF Pavlou Gomba. Pro akci nejprve po vzoru zahraničních poboček UNICEF šili čeští módní designéři, později se do výroby zapojili i herci a další osobnosti showbusinessu a kulturního dění. Jejich panenky se následně dražily na benefiční akci a od začátku o ně byl veliký zájem.
Panenky od Liběny Rochové za uplynulých 19. ročníků benefičních aukcí přinesly výtěžek ve výši 1 118 000 Kč. Za tuto částku UNICEF proti šesti hlavním dětským nemocem (záškrt, tuberkulóza, spalničky, tetanus, černý kašel a dětská obrna) proočkoval 1 863 dětí.“, říká o úspěšné spolupráci výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

Liběna Rochová a Pavla Gomba v letošním roce přizvaly k šití ve spolupráci s magazínem Forbes manažerky předních firem. Tyto ženy, které svůj čas soustředí na řízení velkých společností, věnovaly jeden páteční den zcela jiné činnosti. Pod vedením prof. Rochové tvořily benefiční panenky. Pracovaly s předem připravenými tělíčky. Zůstalo však na nich, jak bude panenka či panáček vypadat. Nabídka technik, které mohly ve své tvorbě využít, byla velká. K dispozici měly profesionální šicí stroje, které využívají studenti UMPRUM, barvy na látky, kamínky od firmy Preciosa a odstřižky látek ze studia Liběny Rochové. Ona sama po celý den pomáhala s šitím šatiček a další tvorbou. V aukci se objeví i panenka této významné oděvní designérky. Plánuje ji vyrobit kompletně celou včetně tělíčka až po workshopu.

 „Budeš šťastný tehdy, uděláš-li šťastnými druhé“, říká Liběna Rochová. Spolupráce s UNICEF není její jedinou aktivitou. V loňském roce se svými studenty velmi rychle zareagovala na nedostatek roušek a jako jedni z prvních jich tisíce našili a zdarma distribuovali potřebným nemocnicím, organizacím a lidem. Známá je i její spolupráce s organizací DEBRA, která se zaměřuje na pomoc lidem s onemocněním motýlích křídel.

UNICEF panenky nabídne k adopci během Benefiční aukce panenek známých osobností dne 30. listopadu 2021 v Českém muzeu hudby.

 


O Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze byla založena v roce 1885. Po celou dobu své existence se řadí mezi nejkvalitnější vzdělávací instituce v zemi. Důkazem je množství úspěšných absolventů, kteří patří mezi respektované odborníky s prestiží přesahující hranice České republiky. Škola se dělí na katedry architektury, designu, volného umění, užitého umění, grafiky a katedru teorie a dějin umění. Jednotlivé katedry se dále člení dle své odborné specializace na ateliéry, vedené uznávanými osobnostmi české umělecké scény. Dvakrát do roku je škola otevřena veřejnosti při prezentacích studentských prací “Artsemestr“. Každoročně pořádá více než 15 výstavních akcí, z toho polovinu v zahraničí. Pražská UMPRUM, jako jediná středo a východoevropská škola, figuruje v indexech prestižních evropských a světových uměleckých učilišť. V celosvětovém hodnocení QS World University Rankings již třetím rokem obhajuje pozici mezi 50-100 nejprestižnějšími uměleckými školami světa.

 

Comments

comments

Vyhledat