7. ročník Marienbad Film Festivalu se uskuteční v červenci 2022

Mezinárodní festival věnovaný experimentálním a nezávislým filmům Marienbad se uskuteční v termínu od 7. do 10. července v mariánskolázeňském hotelu Lesní Mlýn ‒ Donbas.

 

 Pamatuji si, ale nevzpomínám si na to,“ píše Petr Kabeš v básni, která se stala tématem 7. ročníku Marienbad Film Festivalu. „Potkali jsme se Loni v Marienbadu, na Donbase? Známe se vůbec?“ Letošní ročník odkrývá vrstvy paměti, filmových archivů a sedimentů, aby promlouval o unikající současnosti.

 

Festival i tento rok bude vytvářet novou vrstvu paměti Lesního mlýna ‒ Donbas, hotelu, který třicet let chátral a nyní se stává oblíbeným kulturním centrem Mariánských Lázní.

 

Filmový program je tento rok rozdělen do tří sekcí. Výběr / Selection prezentuje hosty z různých kontextů filmového experimentu formou masterclass, retrospektiv a místně specifických projektů, Forum Marienbad uvede nejlepší projekty z otevřené výzvy formou přehlídky a sekce Vzory / Masters představí výběr celovečerních filmů od etablovaných filmařů, kteří vnáší experiment do mainstreamu umělecké kinematografie.

 

Film se volně prolíná s hudebním programem. V rámci něj vystoupí několik umělců, kteří experimentují se zvukem, hrají z grafických partitur nebo propojují hudbu s živými vizuálními performancemi. Jedním z takových hostů letošního ročníku bude Petr Vrba, neúnavný multiinstrumentalista a improvizátor, který uvede projekty LyrArkestra a Boyse. Festival také představí hudbu výrazných umělců české alternativní scény – FloexViahSt. Jakob nebo techno kolektiv KMEN.

 

Festivalové abonmá zahrnující kompletní filmový i hudební program lze do konce dubna zakoupit na goout.net za 250 Kč, následně za 500 Kč.

 

Do konce dubna je také možné přihlašovat audiovizuální projekty experimentální povahy v rámci Open Callu sekce Forum Marienbad.

Comments

comments

Vyhledat