Acid Row a Madhouse Express se vydali na trip do černé díry

Unikátní fúze přední tuzemské psychedelie a stoner rocku přináší v singlu s názvem Event Horizon osmiminutovou pouť napříč žánry a časoprostorem. Obě kapely pak v rámci společného projektu lákají  na jedinečnou příležitost vidět podání skladby naživo 20. 1. v pražské Meet Factory. Jako hosté navíc vystoupí noise-rockoví Science Killer a naplánovaná je vinyl DJ’s afterparty.

Dvě stálice na české alternativní scéně – Acid Row a Madhouse Express. Dva směrově odlišné žánry a jejich ojedinělá kombinace. To je jednorázová kolaborace s pracovním názvem „Acid Express“ utvořena za účelem nahrání společného singlu a živého vystoupení. Výsledkem je skladba s názvem Event Horizon (Horizont událostí) s osmiminutovou stopáží, složena z několika částí, měnících se temp a žánrových prvků jako space rock, psychedelie, stoner, krautrock a doom metal. Hudba byla složena společně všemi členy kapel (7), kteří měli vliv na její různorodost. Na nahrávce jsou použity současně dvoje bicí a dále dva vokály, dvě kytary, basová kytara, baritónová kytara, klávesy a theremin. Text napsali společně zpěváci a frontmani kapel Alexej Fonar (Acid Row) a Maxmilián Hruška (Madhouse Express).

Příběh popisuje fyzikální i pocitovou problematiku cesty do černé díry a následnou zkázu z pohledu osamělého pozorovatele. Objevuje se zde např. zajímavá fráze „Spaghettified into verse“, kdy „špagetifikace“ je používaný neodborný výraz pro silné natáhnutí tělesa po vystavení silné gravitační síle, zejména při pádu do černé díry.

O tom jak ke spolupráci došlo, nebo o kreativním procesu např. promluvili členové kapel Alexej a Daniel Novotný v premiérovém díle podcastu festivalu Podtvrzí.f

Nahrávka byla pořízena a zmixována v Napa Records pod vedením Martina Blaubera. Master v Jámor Studio Ondřeje Ježka.

Acid Express / Foto Marek Soukup

Důležitou součástí je zároveň jedinečná živá intepretace skladby během společného koncertu Acid Row a Madhouse Express v Meet Factory, který se bude konat v pátek 20. ledna. Akci doplní psychedelická, noise-rocková trojice Science Killer, která o sobě naposledy dala vědět výraznou deskou Black Birds. Pořadatelé lákají návštěvníky také na afterparty, o kterou se postarají Candy Flip DJ’s a Voodoo Beats DJ’s s výběrem skladeb psychedelie, 60’s rock, garage rock, oldies, rock’n‘roll a mnoho dalšího ze svých vinylů.

Událost pořádají aktéři projektu ve spolupráci s Meet Factory. Vstupné lze pořídit v předprodeji za 290,- v síti Goout.net, nebo za 350,- na místě.


Event Horizon

YouTube: https://youtu.be/ppgbcNYOkMk

Spotify: https://open.spotify.com/track/4ni8BURiBtMkHVkedzvHKD?si=39bb44c9ec6a489f 

FB událost: https://fb.me/e/2blOP3SAP

Předprodej: https://goout.net/en/acid-row+madhouse-express+science-killer/szgrmuu/

Rozhovor (Podtvrzí podcast): https://open.spotify.com/episode/76DX9b1WPdTx917gbehAkO?si=945499d53e9c4545

Comments

comments

Vyhledat