Adela Slash kombinuje prvky folkloru, jazzu a moderní elektronické hudby

Adela Slash / Foto Petr Dobiáš
Adela Slash / Foto Petr Dobiáš

Adela Slash ve své hudbě propojuje tradici folkloru s elektronickými podklady a beaty, které vytváří její kolega, hudební producent Tomáš Kerle.

Adela Slash je zpěvačkou, skladatelkou a hlasovou lektorkou a také pedagogem hudební výchovy na ZŠ. Hned po dokončení gymnázia se vydala na cesty po Evropě, Izraeli, Egyptě a Kanárských ostrovech, kde jí byla hudba vždy velmi důvěrným společníkem a také spojnicí mezi stále novými tvářemi a kulturami. Po návratu do Čech objevila cestu vedoucí k lidové písni a zpívala v několika sborech v Praze a poté také ve sboru v Táboře, který se zaměřoval zejména na lidové tradiční písně ze všech koutů světa.

V její hudbě se prolíná tradiční folklorní vícehlas (který vrství na svém loopstationu) s prvky world music, jazzu, soulu či moderní elektronické hudby. V písních, které skládá, jde zejména o postupné vykreslování obrazu děje a svým expresivním projevem zve posluchače do jiných světů a míst.

Dne 26.5. vydala nový singl s názvem Karchata, který vychází z lidové ukrajinské písně, a další singl s názvem Ztracena v čase bude následovat koncem června. Oba singly budou součástí připravovaného EP a budou mít také své videoklipy. Písně nahrávala ve spolupráci s Tomášem Kerlem a basákem Matějem Havlíčkem ve studiu Golden Hive s producentem Amakem Goldnem, který je jedním z nejuznávanějších hudebních inženýrů v České republice. Spolupracuje například s Killing Joke, Helmet, Mono, NY Junk a mnoha dalšími. Oba singly z připravovaného podzimního EP vycházejí ve spolupráci se společností Musicraft.

Adela Slash a Tomáš Kerle / Foto Tashi Mungo

Videoklip k písni Karchata nakreslila a rozhýbala výtvarnice Petra Lemonnier, se kterou Adela Slash spolupracovala i na svém prvním klipu Morena. Celý klip se skládá ze zrychleného záznamu samotné digitální kresby, která je čas od času oživena náznakem animace.

 

Více najdete na: 

https://musicraft.ffm.to/adela-slash

https://youtu.be/26u_7mW8XTg

https://www.adelaslash.com/music

Comments

comments

Vyhledat