Advent v Holešovické tržnici: svařák, filmy a poctivé potraviny

Foto Julie Slauka
Foto Julie Slauka

Přijďte načerpat poklidnou předvánoční atmosféru do Holešovické tržnice, která nabídne provoněný Advent, klidné nákupy i prostor pro rozjímání a setkání s vašimi blízkými.  Každý čtvrtek od 18.00 hodin až do Vánoc se můžete těšit na promítání oblíbených vánočních klasik jako Láska nebeská nebo Sám doma, vychutnat si své oblíbené scény, ale i vynikající svařák z vinařství Kubík připravený z poctivých ingrediencí, domácí mošty nebo medovinu. Hala 22 jako vždy nabídne kvalitní potraviny na předvánoční stůl a chybět nebude ani několik stánků s milými maličkostmi pod stromeček. Od druhé poloviny prosince si můžete přijít do areálu také pro svůj vánoční stromek z českých lesů a kapra. Holešovická tržnice přináší no stress atmosféru pro všechny, kdo milují Vánoce ve své skutečné podstatě.      

Film & svařák každý čtvrtek až do Vánoc

Klidný, voňavý a tradiční, takový je adventní čas v Holešovické tržnici, který přinese venkovní promítání klasických vánočních filmů každý čtvrtek od 1.12. až do 22.12. Atmosféru doladí skořicí provoněné drobné nákupy u stánků s produkty malých českých výrobců a dodavatelů.  Hala 22, která je každý čtvrtek otevřená až do 19:00, je nově ustrojená do svátečního hávu. Výzdoba, kterou navrhla mladá designérka a umělkyně Julie Slauka, odkazuje k českým tradicím, pojata je však velmi moderně. A tak tu najdete viset bezmála metrové kapry, slunce a další symboly lidových tradic upečené z vizovického těsta přímo v místní pekárně Slovenské delikatesy. Přijďte se přesvědčit.

„Vánoční čas si spojujeme s poklidnou atmosférou a bezstarostným časem stráveným s rodinou. Často ale znamenají spíš stres, jak stihnout všechny přípravy, dárky a vše ostatní.  Chtěli bychom, aby Advent v Tržnici nabízel možnost zastavit se a zapomenout na starosti s přípravami a získat trochu času pro sebe. Proto jsme na každý čtvrtek v prosinci připravili sérii Svařák & Film – možnost setkat se s přáteli a podívat se u teplého nápoje na některou z vánočních filmových klasik, “ říká Michal Tošovský, programový ředitel Holešovické tržnice.

Výběr filmů je každý čtvrtek zacílen na dospělé i děti, posezení na vánočně laděném korzu kolem Haly 22 doplní deky a ohřevné hřiby v kombinaci s prodejem teplých nápojů a občerstvením, v nabídce budou samozřejmě alko i nealko nápoje a masové i vege dobroty.

Vinařství Kubík nabídne každý čtvrtek bílý a červený Poctivý Svařák z Velkých Bílovic. Horký nealkoholický mošt si pak mohou návštěvníci vychutnat od českého pěstitele z Tuchoraze ze za studena lisovaných jablek bez přidaného cukru, nebo horkou medovinu od pana Slámy z Chlístova na Havlíčkobrodsku, která je bez přidaného lihu a koření, jen čistě přírodní.

Jídlo zajistí Fantova rybárna s jejich oblíbenou rybí polévkou a kapřími specialitami. A chybět samozřejmě nemůže ani lahodná káva, pro děti kakao a horká čokoláda a pro všechny mlsné jazýčky popcorn různých příchutí nebo sladká tečka na závěr – linecká srdíčka a brownies.

Nákupy na vánoční stůl tak trochu jinak – denně čerstvě a čtvrtky prodlouženě

Bez davů a tlačení obřích košů můžete v klidu nakoupit v Hale 22, která má každý čtvrtek prodlouženou otevírací dobu do 19.00 hodin. Stejně jako po celý rok zde najdete kvalitní suroviny od českých farmářů a dalších českých i zahraničních prověřených dodavatelů. Čerstvé ovoce a zelenina, ryby, sýry, uzeniny, domácí vejce, mléko, máslo, pečivo, ale třeba i exotické ingredience, to vše v poklidu nakoupíte na vánoční svátky s úsměvem od místních prodávajících.


🎄SVAŘÁK & FILM: Vánoční filmové klasiky v Holešovické tržnici  

1. 12. Sám doma  / 8. 12. Grinch  /  15. 12. Láska nebeská /  22. 12. Ukradené Vánoce Tima Burtona

Kde: Nový plácek u vstupu do areálu z Jateční ulice poblíž Haly 22 (u dočasné zastávky autobusu Holešovická tržnice)

🎄Od 16. 12. zahájení prodeje vánočních stromků.

🎄Od 21. 12 zahájení prodeje vánočních kaprů.

🎄Hala 22každý čtvrtek otevřeno do 19.00 hodin (jinak každý všední den do 17.00hod., v sobotu do 14.00 hod., neděle zavřeno).

Více informací najdete na www.holesovickatrznice.cz  

 

 

Comments

comments

Vyhledat