Studenti točí film o schizofrenii ovlivněný street artem

foto Aerosol
foto Aerosol

Studenti středních a vysokých škol vytvářejí film o pražském undergroundu, street artu a především o schizofrenii. Jejich cílem je poukázat na předsudky vůči schizofrenii a napomoci její destigmatizaci. Dívka se snaží odhalit, co se stalo její kamarádce, a postupně zjišťuje, že je to všechno trochu jinak. Jak? Tak na to se budou muset diváci přijít podívat do kina. Proto ale potřebují sehnat prostředky pro realizaci tohoto filmu. Film se odehrává v prostředí mladých lidí a bude velmi ovlivněn street artem.

 

Jak to ale celé začalo? “Napsat scénář není přece nic těžkého!”, řekla si scénáristka a režisérka Natálie Čuková a dodává, že nakonec na scénáři filmu s názvem Aerosol založila i vlastní ročníkovou práci. Film je tedy plně autorský. Nyní je napsaný scénář, který se stává skutečností díky zápalu studentů, kteří se video tvorbě věnují již dlouho. Také díky příležitosti z NUDZ se rozhodli vytvořit krátký film s hlubším obsahem a pomoci tak zároveň dobré věci – poukázat na to, že jim duševní zdraví není lhostejné. Film Aerosol již má vybrané herce či vytvořený trailer k filmu právě z graffiti prostředí.

Natočit film ale stojí více peněz a tak jej studenti nejsou schopni zafinancovat ze svého rozpočtu. Proto v této době vybírají prostředky na samotnou realizaci pomocí portálu hithit.cz. Výkonný producent a kameraman David Řehořka k tomu dodává: „Je možné zde vybírat ze širokého spektra odměn od uvedení podporovatelů v titulcích přes lístky na předpremiéru filmu či making off  po generálního sponzora našeho filmu.“ Tyto peníze využijí na půjčení techniky a zaplacení rekvizit či zmiňovaného street art, které celý film budou provázet. Cílovou částkou je 50 000 Kč.

 

Film má ambice se ukázat nejen na promítáních, která plánují organizovat, ale také na filmových festivalech v Čechách i zahraničí. Cílem celého projektu je vyvolat diskuzi nejen o schizofrenii, ale i o dalších psychických poruchách a přispět tak k destigmatizaci tohoto tématu, právě proto, že se o něm v dnešní době tolik nemluví.

Pokud ani vám není duševní zdraví lhostejné, můžete podpořit tuto snahu zde:

https://www.hithit.com/cs/project/4936/film-aerosol

Comments

comments

Vyhledat