#tydenprodusi. Řešte své psychické potíže.

Nezávislá média a neziskové organizace se spojují k akci Týden pro duši. Série devíti tematických rozhovorů a dokumentárních reportáží plus články mají za cíl pomoci destigmatizovat duševní choroby. Vše zastřeší hashtag #tydenprodusi

#tydenprodusi je iniciativa webu Perspektiva (www.perspektivne.cz), který spojil síly se serverem Proti šedi, neziskovými organizacemi Nevypusť duši, Linka bezpečí nebo Meetina a s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice.

„Cílem je aktivizovat publikum na sociálních sítí k tomu, aby začalo řešit své psychické obtíže nebo dokázalo pochopit a podat pomocnou ruku lidem ze svého okolí, kteří se potýkají s duševními problémy. Otevření diskuze, osvěta, sdílení a sociální přesah zastřeší hashtag #tydenprodusi, který bude součástí všech mediálních výstupů,“ uvádějí autoři výzvy z webu Perspektiva.

Od 11. do 17. června uvidíte 9 videí, které se týkají nějakým způsobem duševního zdraví. Bude to rozhovor s psychiatrem Radkinem Honzákem přímo z areálu bohnické nemocnice nebo zakladatelkou Nevypusť duši Marií Salomonovou, Peterem Porubským z Linky bezpečí, Anetou Plýhalovou z Meetiny a dalšími osobnostmi.

Vedle rozhovorů server Perspektiva ztvárnil také dokumenty– profily lidí, kteří úspěšně bojují například s maniodepresí, schizofrenií či panickou poruchou.

„Zdraví člověka je komplexní záležitost a málo se mluví o našich vnitřních procesech. Duševní zdraví má přitom přímý dopad na naše životy, jejich rozvoj i v opačném případě zničení. Pojďme spolu mluvit, podejme pomocnou ruku těm, kteří to potřebují, ale bojí se o to říct. Neřešme jen povrch, ale i to, co probíhá v nás a co nás trápí. Duši máme jenom jednu a někdy uchází úplně zbytečně,“ dodává David Randuška z Perspektivne.cz.

Comments

comments

Vyhledat