Aerovod spouští nový web

foto: aerovod.cz/
foto: aerovod.cz/

Původní česká online videopůjčovna s kurátorovaným výběrem filmů Aerovod spouští nový web, nabízí předplatné a téměř 300 snímků

Umožnit divákům jednoduchou a legální cestou zhlédnout či stáhnout kvalitní filmy online co nejdříve po jejich premiéře v kinech. S takovým záměrem vznikla služba Aerovod (www.aerovod.cz). Po několika letech existence nabízí téměř 300 snímků, které prošly testem pláten pražských kin Aero, Bio Oko a Světozor, Univerzitního kina Scala v Brně a Bia Central v Hradci Králové. Nyní Aerovod spouští novou webovou stránku s vlastním přehrávačem a spoustou novinek, které reagují na trendy ve VOD distribuci (Video on Demand, video na vyžádání) a potřeby uživatelů. Do teď si diváci mohli filmy pouze půjčovat či kupovat, nyní je většina videotéky dostupná také v rámci měsíčního nebo ročního předplatného. Jednotlivé filmy i předplatné lze také darovat. Vylepšení doznala i sekce filmových kolekcí – vedle žánrů a jednotlivých režisérů bude nyní možné vybírat filmy podle témat, či si nechat poradit od osobností ze světa kultury.

Naše kino u vás doma
Svoji filmovou nabídku staví Aerovod na pevných dramaturgických základech pražských kin Bio Oko, Světozor a Aero, brněnského Univerzitního kina Scala a Bia Central v Hradci Králové. Provozovatelem Aerovodu je distribuční společnost Aerofilms, ve videotéce jsou i snímky dalších spřátelených českých distributorů a producentů. „Rozšíření našich aktivit do online prostředí pro nás byl přirozený vývoj. Snažíme se divákům touto formou legálně zpřístupnit filmy, které možná nestihnou v kinech, rádi by je ale viděli. Zároveň je to naše odpověď na stahování nelegálních kopií filmů na internetu,“ říká ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.

Pečlivě vybraná filmová nabídka
Filmotéka Aerovodu se stále rozšiřuje a nabízí snímky, jako je loňský oscarový vítěz Zelená kniha, všechny díly trabantího dobrodružství cestovatele Dana Přibáně, kolekce filmů světových režisérských špiček Pedra Almodóvara či Woodyho Allena a mnoho dalšího. Pro některé diváky je podle Andrleho klíčové, že se jedná o pečlivě kurátorovaný filmový výběr. „Na Aerovodu máme stovky filmů, nikoliv tisíce. Ač to možná zní jako paradox, považujeme to za výhodu. V dnešní době je k dispozici obrovské množství audiovizuálního obsahu. Někdy je obtížné se v něm zorientovat a vybrat film, se kterým stojí za to trávit čas. Rádi bychom to lidem trochu usnadnili a podělili se s nimi o své zkušenosti. Filmem se každý den zabýváme přes dvacet let, tvoříme program kin, jezdíme na festivaly, takže toho vidíme docela dost. Pracujeme pouze s filmy, za jejichž kvalitu ručíme. Máme zkušenost, že si diváci rádi nechají poradit a na Aerovod se s důvěrou vrací,“ říká Andrle. „Jsem rád, že se nám daří prodlužovat životnost filmům, které už třeba nemají v kinech tolik prostoru. U nás na Aerovodu dáváme prostor jak ověřeným diváckým hitům, tak i menším kvalitním snímkům a dokumentům mimo světla reflektorů, které si ale podle nás pozornost zaslouží. A podle statistik prodejů nám v tom naši diváci dávají za pravdu,“ dodává dramaturg videotéky Jakub Němeček. Ačkoliv katalog poměrně rychle narůstá a každý týden se rozšiřuje alespoň o jeden nový titul, proces selekce nových snímků bude podle něj i v budoucnu přísný a snaha pomoci divákům s výběrem vhodného filmu zůstane prioritou. Filmy jsou dostupné v originálním znění s profesionálními českými titulky, v nabídce je ale i několik nadabovaných snímků pro nejmladší.

Comments

comments

Vyhledat