AEROVOD zažívá prudký nárůst návštěvnosti

První zrádce_ Aerofilms
První zrádce_ Aerofilms

Zájem o sledování filmů v původní české online videopůjčovně Aerovod v uplynulém týdnu výrazně vzrostl. Oproti zatím nejúspěšnějšímu měsíci v historii fungování videotéky, kterým byl prosinec 2019, zaznamenal Aerovod v březnu čtyřnásobné navýšení tržeb. „Předpokládáme ale, že tržby do konce měsíce ještě porostou a navýšení by mohlo být až šestinásobné,” říká dramaturg Jakub Němeček z distribuční společnosti Aerofilms, která Aerovod provozuje. Nové filmy se nyní na Aerovodu objevují každý den – diváci nově mohou zhlédnout například devíti Českými lvy oceněné Nabarvené ptáče či mafiánský thriller První zrádce. Ve čtvrtek 26. 3. přibyde do katalogu videotéky snímek Afrikou na Pionýru. Dokument cestovatele a dobrodruha Marka Slobodníka, kterého diváci znají z výprav žlutých trabantů Dana Přibáně, sleduje Slobodníka a jeho čtyři přátele při pětiměsíční cestě ze střední Evropy až do Kapského města – na legendárních motorkách Jawa Pionýr.

 

Obliba komedií

Nejsledovanějšími filmy jsou aktuálně hořká komedie Vlastníci, oscarový Parazit, necenzurovaná verze filmu Párty Hárd nebo francouzská romantická komedie Tenkrát podruhé. Sledovanost teď roste všem filmům v našem katalogu – všimli jsme si ale, že v tomto čase lidé zdaleka nejvíc vyhledávají komedie,“ dodává Jakub Němeček. Široký výběr komedií a dalších filmů pro zvednutí nálady jsou k nalezení například v tematické kolekci Feel Good, která se aktuálně těší velké oblibě.

 

Raoul Taburin v Moje kino LIVE

Aerovod je od počátku svého působení pevně spjat s pražskými kiny Aero, Bio Oko, Světozor, královehradeckým Biem Central a brněnským Univerzitním kinem Scala. Ta před několika dny obnovila svůj provoz online v rámci projektu Moje kino LIVE. Společné sledování filmů je doplněno chatem, ve kterém je možné sdílet své dojmy, úvody dramaturgů, debatami a dalšími přidruženými formáty, které mají kinofilům co nejvíc připomínat jejich přirozené prostředí. Už ve středu 25. března ve 20:30 má Moje kino LIVE na programu premiéru filmu Raoul Taburin. Příběh z prosluněné Provence vypráví o proslulém cyklomechanikovi, který před celým světem tají strašnou pravdu – neumí jezdit na kole. Film podle knihy geniálního ilustrátora a humoristy Jean-Jacquese Sempého se skvělým Benoîtem Poelvoorde v hlavní roli připomíná, že nejdále člověk dojde s láskou a upřímností.

Comments

comments

Vyhledat