AKADEMIE KREATIVNÍ FOTOGRAFIE: Online kurz se slavnými českými fotografy

foto Petr Jedinák
foto Petr Jedinák

Doba nahrává online kurzům. Fotograf Petr Jedinák vymyslel jeden, který spojí vědomosti a postřehy řady českých fotografů do praktické a interaktivní formy. Fandíme mu.

Takhle nám projekt představuje:

AKADEMIE KREATIVNÍ FOTOGRAFIE 

online – živě – interakčně 

besedy – přednášky – semináře – praktická školení – diskuze se zkušenými profesionály o jejich tvorbě, názorech a zkušenostech

Zajímalo by vás pozadí fotografií vašich oblíbených autorů? 

O čem přemýšlejí, než zmáčknou spoušť fotoaparátu?

 Jak jim pomáhají jejich vlastní chyby? 

Zajímají vás jejich triky a tajná doporučení z letité praxe? 

Nebo vás láká přednáška, mapující určitý fotografický žánr ze všech možných úhlů? 

Jestli jste si kladně odpověděli na alespoň jednu otázku, pak jste tu správně. 

Na konkrétních příkladech se dozvíte od fotografů, kteří již mají něco za sebou a jsou mistry svého oboru, co vám žádný teoretik neřekne. 

Staňte se aktivním účastníkem mimořádných setkání s fotografií. Využijte možnosti naslouchat z klidu svých pracoven, obýváků, domovů. Naslouchat, ale i se ptát. 

 

Fotografové, které uvidíte: (po řádcích zleva doprava) Markéta Navrátilová, Stanislav Krupař, David Neff, Jan Mihaliček, Petr Jedinák (moderátor), Zara Wildmoons, Tina Levin, Michal Novotný, Karl von Hwozdnitz, David Kraus, Petr Strbačka, Kateřina Draco. / foto Petr Jedinák

 

Co vás čeká?

  • Besedy a diskuze – online, živě vysílané, nesestříhané rozhovory s předními fotografy, s možností bezprostřední reakce na vyřčené prostřednictvím chatu a s následnou diskuzí s hostem. 

Prvním hostem, který přijal mé pozvání na konec října, bude STANISLAV KRUPAŘ. Jako další přislíbili účast  MARKÉTA NAVRÁTILOVÁ, DAVID NEFF, JAN MIHALIČEK, ZARA WILDMOONS, TINA LEVIN, MICHAL NOVOTNÝ, KAREL RICHTR, DAVID KRAUS, PETR STRBAČKA či modelka KATEŘINA DRACO. Další zajímavé osobnosti fotografie budou následovat.

 

  • Přednášky – tematický zaměřené večery. Nad konkrétními fotografiemi společně prozkoumáme historii jejich vzniku, specifický autorský přístup, některé další možnosti řešení kompozice a další aspekty tvůrčího procesu. Opět s možností bezprostřední reakce na vyřčené prostřednictvím chatu a s následnou diskuzí. Pilotní online přednáška nese název TAJEMSTVÍ FOTOGRAFICKÉHO PORTRÉTU a shrnuje třicet let mé profesionální práce. Bude se konat 8.10.2020 od 20:00

 

 

  • Semináře a praktická cvičení – Seminář bude tvořen z deseti dvouhodinových lekci zaměřených na rozvoj autorského a kreativního myšlení a dvěma individuálními konzultacemi nad závěrečným autorským souborem. Při každé lekci obdržíte zadání cvičení – vašich budoucích fotografií. Na ukázkách rozebereme možné přístupy a řešení některých fotografů. V živé diskuzi zodpovím vaše dotazy. Na vlastní řešení zadání, fotografování, budete mít deset dnů. Poté mi své fotografie pošlete a já si ve zbývajícím čase k nim připravím svůj komentář. Po dvou týdnech od zadání budeme pak společně diskutovat nad vašimi fotografiemi. Tato praktická cvičení vám umožní poučit se ze svých vlastních chyb, ale i z prací ostatních, a velmi rychle a efektivně se začít ve své tvorbě zlepšovat.

 

 

Jak funguje živá online výuka?

Nic složitého. Po uhrazení účastnického poplatku, kde do zprávy pro příjemce uvedete svůj email, obdržíte odkaz (internetovou adresu) pro vstup do virtuální přednáškové místnosti. Stačí kliknou na odkaz v obdrženém mailu, nebo ho můžete zkopírovat a vložit do libovolného prohlížeče. Nemusíte nic instalovat. Pro Vaší větší jistotu nabízím možnost otestovat spojení. Budu cca 15 min přítomen na obdržené adrese ve stejný čas den předem. V případě, že se nečekaně nebudete moci živého spojení účastnit, obdržíte na vyžádání jeho záznam. 

Účastnický poplatek je třeba uhradit nejpozději 48 hodin před konáním – tato doba je nezbytná jako ochranná lhůta pro uskutečnění bankovního převodu a odeslání přístupové adresy na váš email. 

 

Garant projektu – Petr Jedinák (*1963) – Téměř dvacet let pracoval jako portrétní fotograf a obrazový redaktor v časopise Reflex. Jako vysokoškolský pedagog působil v letech 2011 – 2015 na Literární akademii (Soukromé vysoké školy Josefa Škvoreckého) a v atelieru fotografie ADI (ART & DESIGN INSTITUT). Krom pedagogické a publikační činnosti v současnosti pracuje jako volný fotograf, pracující především s ambrotypií, fotografickým procesem z roku 1851.

Více na http://www.jedinak.cz/rozhovory_akademie/

 

 

Comments

comments

Vyhledat