Americká talentová soutěž The World’s Best má mezi porotci českého zástupce

foto: Ray Mickshaw/Warner Bros. Entertainment Inc.
© 2018 WBEI. All rights reserved.
foto: Ray Mickshaw/Warner Bros. Entertainment Inc. © 2018 WBEI. All rights reserved.

Talentová soutěž The World’s Best, jejíž premiérový díl odvysílala stanice CBS v lukrativním čase po únorovém Super Bowlu, navazuje na úspěšné televizní počiny producentů Marka Burnetta a Mika Darnella. Ti po celosvětovém úspěchu pořadů jako The Voice, American Idol nebo MasterChef přinášejí na americké televizní obrazovky formát, který v nabitém segmentu talentových soutěží dosud chyběl. Mimo soutěžících se totiž na The World’s Best sjeli z různých částí světa i samotní porotci. Padesátka předních světových odborníků nejen v kreativních oborech doplňuje trojici hlavních porotců složenou z RuPaula, Drew Barrymore a Faith Hill.

Ve Wall of the World, jak se porotci souhrnně nazývají, zasedl mezi sedmatřiceti dalšími národnostmi i jeden český zástupce – multidisciplinární kreativec, choreograf, speaker a kreativní producent Yemi A.D.

„Je to pro mě obrovská čest, reprezentovat Českou republiku v celosvětové show a sedět vedle lidí, ke kterým chovám obrovský respekt. Složení poroty je nesmírně různorodé, tvůrcům soutěže se podařilo obsadit například brazilskou legendu UFC Andersona Silvu, japonského choreografa a držitele ceny Emmy Hokuta Konishiho nebo hollywoodskou hvězdu Drew Barrymore. Natáčení bylo náročné, ale nic jiného v zástupu takových jmen člověk nemůže čekat,“ komentuje Yemi A.D.

The World’s Best se celkově dočká deseti dílů a už nyní je jasné, že česká stopa v udílení verdiktů bude výrazná. „V jednu chvíli jsem byl proti verdiktu hlavních porotců. Moderátor James Corden se mě na kameru zeptal, co musí soutěžící udělat, abych s nimi byl spokojený. Obhajování vlastního názoru před více než 22 miliony diváků byla obrovská škola,“ dodává Yemi.

Seznam všech členů mezinárodní poroty naleznete zde.

Více o Yemi A.D.
Yemi A.D. je mezinárodně uznávaný multidisciplinární kreativec, který ve své práci spojuje umění, zábavní průmysl i byznys.

Důležitým mezníkem jeho bohaté kariéry bylo mimo jiné působení ve tvůrčím týmu Kanye Westa. V roce 2010 Yemi zaujal choreografií pro Westovo video Runaway, se zmíněným interpretem spolupracoval také na oceněných představeních Saturday Night Live a MTV Video Music Awards. Kromě toho byl režisérem a choreografem pro Westovo turné k desce Yeezus v roce 2013.

Jako podnikatel s výjimečným citem pro inovace navrhoval Yemi eventy globálních značek jako Google, T-Mobile nebo Coca-Cola, zároveň byl hybnou silou za digitálními kampaněmi značek Mercedes-Benz a adidas Originals.

Yemi je zakladatelem a kreativním ředitelem eventové a digitálně-obsahové agentury JAD Productions. Nedávno si jeho tým přivezl 8 ocenění z prestižní celosvětové soutěže BEA WORLD, čímž se v konkurenci 29 zemí stali nejúspěšnější evropskou agenturou v oboru eventového managementu a live marketingu. Oceněni byli mimo jiné také prvním místem za užití webu a sociálních médií za londýnský event Loop Awards pro klienta Greenlight, nebo za uvedení nového modelu A-Class pro Mercedes-Benz.

Yemi se zároveň prostřednictvím nadace Smiling Crocodile stará o znevýhodněné děti po celém světě. V roce 2009 založil neziskovou organizaci Dance Academy Prague. Přednášel na Aspen Institute a na TEDx a je ambasadorem cílů udržitelného rozvoje (SDGs) pro OSN v Česku.

Comments

comments

Vyhledat