Anketa o módě a stylu: Ája Kopalová & Togi Burmaa, zakladatelky značky Paon

Togi A Ája, www.paonlabel.com
Togi A Ája, www.paonlabel.com

Ája a Togi jsou kamarádky, které během studia na vysoké škole založily značku se spodním prádlem Paon. Veškeré bralettky, kalhotky i další kousky samy navrhují a šijí ve spolupráci s lokálními dílnami a švadlenami. Zaměřují se na udržitelné a kvalitní materiály, které jsou u spodního prádla nanejvýš důležité.

Ája pochází z Prahy a v Paonu má na starosti hlavně výrobu, prodej a celkově chod značky. Ve volném čase cvičí jógu, věnuje se své rodině a dvěma psíkům. Togi se do Česka přestěhovala v 6 letech z rodného Mongolska. Je čerstvou maminkou dcery Eleanor, svůj čas teď věnuje hlavně jí, ale práce se plánuje vrátit, protože spodní prádlo miluje a práce s ním ji baví. Paon můžete sledovat na Instagramu nebo Facebooku.

 

 

Jaká je vaše definice módy a stylu?

Ája:  Líbí se mi jednoduchost, ale zároveň rafinovanost s něčím navíc. Můj styl je různorodý, v zimě se oblékám více minimalisticky v létě si užívám více doplňků.

Oblékám se především tak, aby mi bylo pohodlně a abych se cítila svá.

Togi: Mám ráda nadčasové kousky, které se dají mezi sebou kombinovat. Módu mám ráda, ale spíš než trendy, tak sleduju v čem se cítím dobře, žensky i pohodlně. Ráda si připlatím za kvalitní kousky, podporuji i lokální designéry. Nejvíc ale investují do kabelek a šperků. Také třídím věci a ráda je posílám dál.

 

Co máte nejraději na své práci?

Ája: Rozhodně různorodost. S každou novou kolekcí přichází nová výzva a celý kreativní proces. Nejvíce mě asi baví příprava samotné kolekce, vybírání materiálů a zkoušení první vzorků.

Togi: Určitě focení kampaně či produktovek. Hodně mě baví tvořit či vymýšlet samotné focení, dokonce mám ráda balení spodního prádla pro zákazníky, vždy se u toho odreaguji. Miluju smysl pro detail, celý průběh výroby prádla je úžasný.

 

 

Jak si dobíjíte baterky?

Ája: Pokud si chci odpočinout, tak si přečtu nějakou napínavou knížku, která mi přesměruje mysl do jiného světa. Miluji také procházky a posezení s přáteli.

Togi: Dříve jsem ráda dobíjela baterky s přáteli při dobrém drinku, teď mám ráda spíš chvilku pro sebe. Také dost času trávím na horách, kdy ráda relaxují v přírodě a wellness.

 

 

Co vás zaručeně potěší?

Ája: Dobré jídlo! Ať už doma uvařené nebo v restauraci. To mi vždycky zvedne náladu a nabije mě energií.

Togi: Vždy, když se na dcerku podívám a ona se usměje, a také to, že můžu  sledovat její pokroky.Taky pochvaly, když nám klientky chválí naše prádlo, to je pro mě obrovská odměna za tu práci. Manžel vždy, když přijde s pozváním na rande.

 

Váš tip, co dělat proti šedi? 

Ája: Jednoduše, nádech a výdech a přeříkat si v mysli, za co jste vděční a radovat se každý den z maličkostí.

Togi: Starat se o sebe, já ujíždím na maskách na obličej, ráda pečuji o svou pleť. Měla by tam být péče nejen navenek, ale i zevnitř. Cvičit a jíst dobré a kvalitní produkty.

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat