Prague Science Film Fest začne 18. října

Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů s názvem Prague Science Film Fest proběhne v termínu 18.22. října 2021. Nabídne desítky filmů v kinech Edison Filmhub (Praha 1), Přítomnost (Praha 3) a v kampusu České zemědělské univerzity (Praha-Suchdol). 

Prague Science Film Fest pořádají Česká zemědělská univerzita v Praze a Univerzita Palackého v Olomouci. ČZU organizovala festival ve svém univerzitním kampusu již od roku 2011 pod názvem Life Sciences Film Festival a později ČZU Film Fest. V loňském roce se spojila s olomouckou univerzitou, na jejíž půdě úspěšně probíhá Mezinárodní festival populárně-vědeckého filmu AFO (Academia Film Olomouc) už od roku 1966. Mimo běžný program v kampusu se tak festival může rozrůst i do centra a přivítá hned několik zahraničních hostů. Vyvrcholením celé spolupráce pak bude předání Grand Prize vítěznému snímku vybraného jak ze soutěže posledního ročníku AFO, tak i z hlavní soutěže na ČZU. Tato Grand Prize je spojena s úctyhodnou finanční odměnou ve výši 10 000 amerických dolarů. „Česká zemědělská univerzita chce spojovat filmové profesionály, vědce, studenty a veřejnost s cílem zvýšit povědomí o důležitých tématech týkajících se přírodních věd, udržitelného života na naší planetě i důležitosti mezioborového výzkumu,“ přibližuje smysl akce kvestor ČZU Jakub Kleindienst.

Do hlavní soutěže ČZU se probojovala sedmnáctka nejlepší filmů, díky kterým mohou diváci zažít třeba expedici do Patagonie, porozumět řeči velryb, slyšet vzácného sýčka, proniknout s Richardem Gerem do problematiky globálního oteplování, poznat život vysokohorských goril, ekvádorských kmenů a odhalit veřejného nepřítele číslo jedna: Lepek. Hlavní soutěž pak bude doplněna o výběr nejlepších filmů z posledních dvou ročníků Academia Film Olomouc, které bylo možné kvůli pandemii Koronaviru zhlédnout pouze v rámci on-line programu. Nedílnou součástí většiny projekcí budou úvody i následné debaty hostů z řad filmařů, filmařek, vědců a vědkyň ze zahraničí i z českých univerzit.

Projekce v kampusu ČZU probíhají zcela zdarma (na základě předchozí registrace), na promítání v centru budou vstupenky k dispozici v síti Goout. Podrobné informace o festivalu jsou k dispozici na www.psff.cz

 

Comments

comments

Vyhledat