Anketa o módě a stylu: Bára Vaculíková, Mateřská.com

foto archiv BV
foto archiv BV

Duo zpěvaček Bára Vaculíková a Lena Yellow vystupujících pod názvem Mateřská.com je zpět s druhou deskou Automatka, na které se producentsky podílel například Kapitán Demo a zahostoval beatboxer Endru. Deska vychází na jejich vlastním labelu s podporou Supraphonu. Mateřská.com ji pokřtí koncertem 9. 11. v Café V lese v Praze. Role kmotry se ujme herečka a moderátorka Simona Babčáková, o afterpárty se postará DJ Martin Mikuláš. 

Oběma zpěvačkám jsme položili naše obvyklé anketní otázky.

Tvá definice módy a stylu?

Bára: Móda je pro mě řeč doby. Květnatá a někdy strohá. Je dobré se jí inspirovat, aby si člověk vykoušel nové role a nezamrzl. Ráda se každoročně inspiruju. Styl vnímám jako řeč osobnosti, řeč těla. S každým rokem vidím, které kusy si prostě nikdy nevezmu, co mi nedělá dobře. Potřebuju se cítit volná. Rolák mě dusí a dlouhá sukně nudí a omezuje. Každý máme to svoje a je to tak dobře.    

Co máš nejraději na své práci?

Volnost, zábavu a energii, kterou mi přináší. Nikdy jsem nebyla zaměstnaná. Má to samozřejmě i své stinné stránky, třeba nejistotu a nepravidelnost. Ale i z těch umím mít někdy radost. Život vnímám jako dobrodružství. Taková je moje volba. Nikomu to nevnucuju.   

Jak si dobíjíš baterky?

V přírodě, tancem a cestováním. Není nad moře, ale stejně mi vyčistí hlavu i hory. Snažím se odjíždět na konci zimy a udělat si takový každoroční malý restart. Nesmí se to ale moc flákat i v běžném režimu. Takže v týdnu to v Praze kompenzuju třeba saunou a o víkendech rodinými výlety nazařbůh. Mimochodem, nejlíp se mi dobíjí baterky, když se mi konečně vybije mobil. Naštěstí nás všech je vyrábí čím dál horší.

Co tě zaručeně potěší?

Masáž, procházka podél řeky, nebo pobřeží, dobrá večeře, trocha romantiky, kvalitní víno, výhled na moře, dobrý film, nebo divadlo a každodenní objetí od dcery.   

Tvůj tip, co dělat proti šedi:

Asi sáhnu po citaci z naší nové desky Mateřské.com:

„Žít svůj život, tak jak jsem ho vždycky chtěla žít…”

Zní to možná lehkomyslně nebo sobecky, ale naučte se nedělat kompromisy. Život máte jen jeden a rychle uběhne. Štastní můžeme být hned teď. Je dnešek! Nečekejte na zítřek.

Foto Benhamin Peguero

Comments

comments

Vyhledat