Anketa o módě a stylu: Šperkařka Adéla Pečlová

Česká šperkařka Adéla Pečlová je designérkou a architektkou v jedné osobě. Při studiích architektury absolvovala stáž v ateliéru K.V.O. pod vedení Evy Eisler a následně založila vlastní šperkařskou značku. Její produkty jsou něžné, hravé a přesto minimalistické. Šperky vnímá nejen jako ozdoby, ale též jako osobní podpis každého, kdo je nosí. Se svou tvorbou pronikla i do zahraničí, v loňském roce účastnila mezinárodní výstavy současného šperku v portugalském Portu. Více o Adéle Pečlové a její práci naleznete na www.adelapeclova.cz.   

Vaše definice módy a stylu?

V posledních letech jsem si pro sebe módu a styl definovala jako prostředek komunikace. Tím, jak se oblékám, dávám najevo, jak se vztahuji k okolnímu světu, co chci říct. Proto mě nejvíc baví, když si je člověk vědom sám sebe, svých hodnot a ty přetavuje do módy, ukazuje svoje opravdové já.

Co máte nejraději na své práci?

Nejraději mám fakt, že si svůj čas řídím podle sebe. Dává mi to volnost pracovat na špercích nebo architektuře podle toho, jaké přijdou zakázky. Je to náročnější, co se týče managementu, ale naučila jsem se spolupracovat a delegovat práci. Velkou radost mi dělají zpětné vazby a doporučení klientů, to je obrovská odměna za vloženou energii. Dobře mi dělá i možnost spolupracovat na projektech ať už komerčních nebo uměleckých, možnost nebýt jen sólo. Dává mi to nové impulzy a otevírá dveře k báječným lidem.

Jak si dobíjíte baterky?

Baterky dobíjím střídáním aktivity a klidu. V aktivitě to je tanec, jsem ve výcviku Biodanzy, tak je to někdy intenzivní. Potom ashtanga jóga, semináře založené na meditaci, rozvoj a somatickou práci. V klidu pak čas strávený v přírodě, sbírání květin. Nebo si zalezu s knížkou, trochu se stáhnu ze světa.

Co vás zaručeně potěší?

Setkání z blízkými přáteli. Společně se najíst nebo posdílet, jak se kdo má. Velkou radost mi dělá, pokud mohu sdílet svoje zkušenosti a znalosti v rámci podpory nebo posunu druhých. Možnost čerpat ze zkušeností a znalostí zkušenějších nebo starších je vysloveně blaho. A nakonec, mám ráda dárky a překvapení. Pro holku ve mě to jsou vždycky malé Vánoce.

Váš tip, co dělat proti šedi:

Dostat se do pohybu, neustrnout v poloze “stojaté vody” nebo “oběti”.

Comments

comments

Vyhledat