Anketa o módě a stylu: Green butik

foto Green butik
foto Green butik

Green butik je obchod s módou, za nímž stojí manželé Zuzana Hejná Plachá a Radim Hejný. Nabízejí pouze fairtrade oblečení z přírodních materiálů, které je originální a zároveň cenově dostupné.

Od roku 2015 provozují e-shop www.greenbutik.cz a kamennou prodejnu v Praze a poskytují tak svým zákazníkům nebývale širokou nabídku zboží v oblasti udržitelné módy, aniž by slevili ze svých zásad a cílů.

Green butik přináší rozsáhlou nabídku britských značek, jako jsou Thought Clothing, Seasalt Cornwall, Nomads clothing, dále řadu německých a dalších evropských značek. Počet zastupovaných brandů se navíc každou sezonu rozšiřuje. 

foto Green butik

 
Jaká je vaše definice módy a stylu?

Zuzana: Móda a styl pro mě jdou ruku v ruce, protože to, co nosíme – móda, dotváří náš styl. Módu a styl tak vnímám jako způsob, jak se člověk může vyjádřit a prezentovat navenek. Posláním Green butiku je nabízet zejména ženám (ale máme něco i pro pány) módu, ve které se budou cítit i vypadat skvěle. Příjemné oblečení, ve kterém se cítíme dobře a pohodlně, nám tak každý den pomáhá posunout se o krůček blíž k našim cílům.

Radim: Mám rád ležérní a pohodlný styl, kterému přizpůsobuji i výběr svého oblečení. Nejraději nosím barevné košile z přírodních materiálů a k nim pohodlné chinos kalhoty ve stylu smart casual, vše doladím barevnými ponožkami a pohodlnými barefoot botami. 

Co máte nejraději na své práci? 

Zuzana: Na podnikání si nejvíce vážím svobody, kterou mi dává. Ve své každodenní práci mám ráda, že mohu spolupracovat s příjemnými lidmi, ať už to jsou moji kolegové a kolegyně, nebo naše skvělé zákaznice, kterým každý den pomáháme objevit krásný kousek do jejich šatníku.

Radim: Baví mě, že nedělám pořád to samé (což je někdy i nevýhoda), že se pořád učím něco nového a díky tomu posouvám firmu dopředu. Vyhovuje mi, že nemusím ráno vstávat brzy do práce, protože raději pracuji v noci. A mohu trávit hodně času s rodinou, jelikož většinu času pracuji z domu.

Jak si dobíjíte baterky?

Zuzana: Největším relaxem je pro mě na konci dne horká vana, přes den si ráda vychutnám ve chvilce klidu cappuccino nebo se jdeme s dcerou a manželem projít do lesa. Večer si ráda zacvičím jógu.

Radim: Káva, spánek, cvičení jógy, sledováním seriálů nebo filmů s manželkou. 

Co vás zaručeně potěší? 

Zuzana: V práci mě vždy potěší pochvala od spokojeného zákazníka. V osobním životě si, v době necovidové, rádi s manželem a dcerou zajdeme na dobré jídlo nebo uděláme menší výlet. V době karantény mě těší, že můžeme trávit více času doma společně a zahrát si nějakou hru nebo číst knížky. Vždy mě zaručeně potěší objetí od dcery, ta jich naštěstí nikdy nemá dost.

Radim: Když se mi podaří dodělat nějaký projekt, díky kterému funguje náš web zase o něco lépe. V posledních měsících jsme spustili nový vratkový systém na našem e-shopu, díky kterému zpracováváme vratky velmi rychle a efektivně. Je velmi jednoduchý a příjemný k používání pro nás i pro naše zákazníky.

Váš tip, co dělat proti šedi?

Zuzana: Obléct se do krásných barevných šatů z Green butiku! Mám ráda barvy a jelikož jsem jediná nákupčí pro Green butik, myslím, že to je na naší nabídce znát. Obléct se do barev zaručeně pomůže proti šedi i to pozvedne náladu. Mám ráda i hodně kořeněná jídla, která rozproudí celé tělo, bollywoodské filmy plné barev a ráda se obklopuji barevnými doplňky v našem domově.

Radim: Začít podnikat nebo si pořídit dítě nebo obojí. Každý den v podnikání je jiný, protože se neustále objevují nové výzvy a zrovna tak je každý den s dítětem jiný, jak dítě roste a vyvíjí se. Obojí vám zažene šeď na 100 %.

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat