Livigno rozšířilo sportovcům možnosti tréninku

V Livignu si splnili sen, na který dlouho čekali. V sobotu 14. září se zde oficiálně otevřely brány atletického stadionu v blízkosti relaxačního areálu Aquagranda Active You. V Malém Tibetu tak udělali další krok k tomu, aby se vyhledávané alpské městečko stalo olympijským přípravným sportovním střediskem, poskytující služby na vrcholové úrovni.

Na dráhu se čekalo 30 let
Po atletickém oválu v Livignu volají atleti už přes 30 let, což při slavnostním ceremoniálu připomněl Tiziano Castellani z Livigno Marathon Clubu: „Vzpomínám na 80. léta, kdy tu běhalo pouze několik málo lidí, každý chtěl lyžovat. Už tehdy sem ale přijíždělo trénovat mnoho atletů, kteří si běžeckou dráhu přáli.“ Tou to ale nekončí. Nový areál, který byl veřejnosti zpřístupněn už 29. července, disponuje kvalitním zázemím pro další disciplíny jako skok daleký, skok vysoký, překážkový běh, vrh koulí, hod oštěpem atd. „V příštím roce trať doplníme ještě o pevnou časomíru pro běh na 100 metrů,“ prozrazuje další plány Luca Moretti, prezident turistické centrály ATP.

Kde jinde se připravit na olympiádu
Livigno jako budoucí hostitel snowboardingu a akrobatického lyžování na olympijských hrách v roce 2026 žije pořadatelstvím už nyní a atletická dráha má přilákat další profesionální sportovce, kteří se tu na jeden z vrcholů kariéry mohou kvalitně připravit. Mezi nimi už je italská reprezentantka ve snowboardcrossu Michela Moioliová: „Tady jsem doma, mohu tu trénovat na špičkové úrovni a mám tu vše, co potřebuji, a na dráze mě rozhodně potkáte.“ A vítěz letošního extrémního triatlonu Icon Guilo Molinari s ní souhlasí: „V Livignu trénuji šest měsíců. Nikde jinde jsem nenašel takové sportovní centrum, jako je Aquagranda a Livigno obecně.“ 

Nestačíte si vybrat
O Livignu se dá bez nadsázky říci, že je skvělou tělocvičnou pod širým nebem a jeho nabídka sportovních aktivit je téměř nekonečná. Na své si tu přijdou jak vyznavači zimních sportů – sjezdového i běžeckého lyžování či snowboardingu, tak turisti, silniční cyklisté i bikeři. Ti mohou až do 29. září využít akce bike pass zdarma. K relaxaci vybízí areál Aquagranda Active You, kde se vyřádí děti na skluzavkách a tobogánech a dospělí si odpočinou u masáže nebo si dají do těla v plaveckém bazéně. Údolí je známé rovněž vyhlášenou gastronomií a typickými vůněmi bylinek a sušené šunky. Nejen tělo, ale i žaludek dostane pořádnou porci nezapomenutelných zážitků. 

Comments

comments

Vyhledat