Anketa o módě a stylu: Hana Hofmanová, WOOLHOF

Hana Hofmanová se po mnoha letech rozhodla odejít ze zaměstnání, naordinovala si odpočinek a začala přemýšlet, kam se její kroky budou ubírat dál. A v tom za ní přišla kamarádka, jestli by jí neupletla svetr.

Plést uměla už od dětství, tak si řekla proč ne a pustila se do pletení. A pak příšla další kamarádka se stejnou prosbou. A pak další… a další… a Hana najednou intenzivně tvořila jeden svetr za druhým, až jich bylo kolem osmdesáti. Cítila, jak jí tento tvůrčí proces, na jehož konci někomu udělá radost, naplňuje, a proud života jí začal unášet směrem, který by jí možná před pár lety ani nenapadl. Ostatně jako už tolikrát za život. Stejně tak práce s vlnou dokonale zapadla do mozaiky jejího celoživotního vztahu k přírodě. A tak zcela přirozeným způsobem vznikla značka WOOLHOF – spojení přírody a jejího jména.

 

Vaše definice módy a stylu?

Mám ráda elegantně ležérní udržitelný styl a jednoduchost, protože v jednoduchosti je krása. Ráda pracuji s přírodními materiály, které mají blahodárné účinky na naše tělo a dopřávají nám pocit komfortu.

Co máte nejraději na své práci?

Celý tvůrčí proces, od návrhu, přes výběr materiálů, až po samotné pletení. A třešničkou na dortu je radost a ocenění od zákazníka. To mi dává pocit smysluplnosti.

Jak si dobíjíte baterky?

Samotné pletení mi dobíjí baterky a uklidňuje. A pak jsou to procházky do přírody a spánek.

Co vás zaručeně potěší?

Když můžu dělat, co mě baví a zároveň tím někomu udělám radost.

Váš tip, co dělat proti šedi:

Být sám sebou. Najít odvahu vše pustit, což nutně neznamená vše ztratit, a překonávat svoje strachy. Pak začne dobrodružná jízda jménem Život.

 

 

Comments

comments

Vyhledat