Anketa o módě a stylu: Jakub Jandora, Molotow.cz

foto archiv Jakuba Jandory
foto archiv Jakuba Jandory

„Jmenuju se Jakub a přes 20 let pracuju se sprejem, původně jako graffiti writer, a díky shodám náhod je taky v podstatě celou tu dobu prodávám,“ řekl nám nejnovější respondent naší klasické ankety. „Je to lepší než drogy. Přes zastavárnu, vyhlášený Queens.cz až po první značkový obchod v československu Molotow™ Praha, který reprezentuje německý brand produkující komplexní sortiment nejen pro umělce, který jsme otevřeli v dubnu 2017.“

 

Tvá / vaše definice módy a stylu?

Moje definice módy a stylu je svoboda.
Možná díky tomu, že moje matka pracovala v ÚLUVu (Ústředí lidové a umělecké výroby) jako módní návrhářka, tak nám šila oblečení, a nechodilo se tolik nakupovat. Ono taky za komunistů to bylo trocha jinak. Díky bohu jsme vypadli z unifikované temnoty a šedi, a už není výdobytkem pouze západu nosit pestrobarevné oblečení. Samozřejmě je si potřeba dávat pozor, občas to provokuje milovníky šedi.

Co máš nejraději na své práci?

Na moji práci mám rád svou práci. Musel jsem k tomu samozřejmě dojít nějakým procesem (různé práce + dospívání), ale když k tomu člověk dojde, tak chodí do práce rád, a ne tam být za trest. Šťastný zaměstnanec si prostě netahá problémy do práce, a vždy je připraven pro zákazníka, i když je třeba minutu po zavíračce. 

Jak si dobíjíš baterky?

Powerbanka a nabíječka.) Jedna z věcí je bezcílné chození městem – zkuste někdy být turistou ve vlastním městě, dá vám to úplně jinej pohled. Pak samozřejmě hudba, cestování vlakem, západ slunce, graffiti a dobré jídlo a pití. Někdy je to lehčí, někdy težší, ale jde to – nenechat se sežrat!

Co tě zaručeně potěší?

Když se potkají zajímaví lidé díky mé práci, nebo i díky mě a něco z toho vyjde. Jedna z věcí je například už 13x změněná fasáda našeho obchodu v Holešovicích. Další je samozřejmě když se vyřeší nějaký problém v mezilidských vztazích, i ten, co se táhne x let. Dojít ke společné harmonii, říct si sorry, a netahat si tyhle traumata celej život sebou. 

Tvůj tip, co dělat proti šedi:

Někdy je šeď tak úmorná, že se zdá, že proti ní nejde nic dělat, ale to je omyl! Jít proti proudu, dělat věci jinak něž se dělají, chválit a pochválit (samozřejmě když je za co) a pořád nenadávat, brát si každou ponožku jinou, dívat se okolo sebe, a občas i zvednout hlavu, usmát se i když je to zrovna moc šedý – je tu celkem dost krásně na tom světě.

 

Sledujte tenhle příběh na instagram.com/molotowpraha – nebo rovnou na molotow.cz, kde to najdete všecko pěkně pohromadě. Doporučuju ovšem osobní návštěvu, protože to se nevidí každý den. Najdete nás na Plynární 33 v Holešovicích, v Praze.)

foto archiv Jakuba Jandory

Comments

comments

Vyhledat