Anketa o módě a stylu: Návrhářka Jana Mikešová

foto archiv Jany Mikešové
foto archiv Jany Mikešové

Jana Mikešová působí na českém trhu pod značkou MIK. Charakteristické je pro ni zpracování pletenin. Vlnou je fascinována ji od svých studií na UMPRUM a baví ji objevování dalších a dalších možností využití tohoto materiálu. Řada jejích produktů je často vyráběna dokonce ručně a s ohledem na vlastnosti materiálu, který je už po mnoho let její vášní. Spolupracuje pouze s malými pletařskými firmami a silnou přízi si spřádá sama. Přeje si oblékat hlavně moderní ženy toužící po sofistikovaném vzhledu. Její modely jsou k vidění na www.janamikesova.com či v Kvartýr shop & studio.

Jaká je tvá definice módy a stylu? 

Módu nevnímám jen jako oděv, ale jako komunikační prostředek. Je to něco velice osobního, součást naší osobnosti a identity, ale i rozmanitá hra. U stylu jde podle mě o velmi důležitý prvek sebevyjádření, který je jedinečný a těžko se učí.

Osobně u mě v módě převládá čistota, jehnoduché linie ale také oversize střihy a kvalitní materiály. Ráda kombinuji vintage kousky s basic věcmi nebo modely od lokálních návrhářů. 

Co máš nejraději na své práci?  

Určitou volnost a kreativitu. Možnost dělat věci podle svého přesvědčení. Také mám ráda náš obchod a studio Kvartýr, místo bez kterého si to celé už nemohu představit. Můj druhý domov, kde mohu v klidu přemýšlet, plánovat kolekce a scházet se zákaznicemi. Po vytvožení kolekce mám nejradši, když už se ladí detaily a dáváme dohromady focení, natáčení a celkovou prezentaci.

Jak si dobíjíš baterky? 

Miluju horkou vanu, dostatek spánku nebo bloumání v přírodě, kde může člověk vypnout 🙂

Co tě zaručeně potěší? 

Společný čas s rodinou a malou dcerou Marianou. Zároveň vzácný čas, který mám jen pro sebe. Hezké počasí, spokojená zákaznice, dobré jídlo. Toho je hodně!

Tvůj tip, co dělat proti šedi: 

Být sám sebou. Nebát se dávat šanci novým věcem.

 

Comments

comments

Vyhledat