Anketa o módě a stylu: Vazárna

foto Vazárna
foto Vazárna

Vazárna vznikla ze staré knihařské dílny v Příbrami. Před třemi lety si ji pořídil Ondřej s Hankou nevěda o knihařském řemesle, ni co by se za nehet vešlo. Po třech letech se ledacos naučili a vyrábí mimo produktů se svým designem i věci na zakázku od jednoho kusu. “Není pro nás problém, vyrobit na zakázku jeden sešit s klientovým designem”, říká Ondřej, který na anketu odpovídá. Kam Vazárna za tři roky své existence došla, se můžete přesvědčit osobně na podzimním Dyzajn marketu 15. – 16. 9. 2018.

Vaše definice módy a stylu?

Dá se na tuhle otázku vůbec odpovědět? Co je módní dnes, zítra nebude, co bylo IN před dvaceti lety, je nejvíc IN dneska. Nevím, v módě se moc neorientuji. Se stylem je to trochu jiné, mám rád lidi, co mají styl. Líbí se mi, pokud někdo umí sladit barvy, materiály a věci za moc s věcmi za pár.

Co máte nejraději na své práci?

Nejvíc mě to baví vlastně celé (když pominu administrativu, byrokracii a další podobné taškařice, které nás spíš brzdí). Baví mě ta fúze starého řemesla s novým designem a novými postupy. Baví mě ta tvorba a vývoj, to asi ze všeho nejvíc. Baví mě to dobrodružství, jestli to vyjde. Baví mě to, že nevím, jestli budeme mít za deset let značkový obchod na Manhattanu nebo jestli budeme dělat v supermarketu na kase. 🙂

Jak si dobíjíte baterky?

Nemám žádné extra postupy ani metody. Nejvíc mě dobíjí náš syn, ten je nejvíc. Jinak mám asi standardní věci, výlety kratší, delší, barevné s přáteli, spánek, dobré jídlo. Nabízí se napsat něco jako četba, ale to mi moc nejde, protože usnu po druhé stránce, to mě mrzí, chtěl bych číst podstatně víc.

Co děláte proti šedi?

Žiju.

Comments

comments

Vyhledat