Anketa o módě a stylu: Zakladatelky značky ONE VILLAGE

ONE VILLAGE
ONE VILLAGE

Důkazem, že zajímavé módní značky nevznikají jen v Praze, je ONE VILLAGE ze Sušice – osobitý brand, který si zakládá na nadčasovosti a jednoduchém stylu s pánskými prvky. ONE VILLAGE ale zároveň opěvuje ženskost ve všech jejích podobách a jedinečných variantách a snaží se nabídnout slušivé oblečení pro různé typy postav. Za značkou stojí Zuzana Sedlecká a Ivana Holá, které si společně definovaly, jakým způsobem chtějí tvořit a jaké hodnoty bude ONE VILLAGE vyznávat. Posláním ONE VILLAGE je propagace pomalého životního stylu a udržitelnosti. Veškeré jejich oblečení je ušito v české dílně v Pošumaví a Zuzana s Ivanou pro své návrhy vybírají kvalitní materiály šetrné jak k planetě, tak i k naší pokožce. Jejich přáním je, aby bylo oblečení značky ONE VILLAGE dostupné pro co nejvíce velikostí a stalo synonymem kvality a poctivého řemesla. Více informací o značce naleznete na www.onevillage.cz.

 

Jaká je vaše definice módy a stylu?

 

Ivana: Móda v pozitivním smyslu je velice tvůrčí odvětví a moje závislost 🙂 V tom negativním ale může být velice zatěžující pro planetu. Ničící životní prostředí a zdraví lidí. Styl je jedinečný pro každou osobu. Vyjadřuje, jací jsme, a může o nás ledacos prozradit…

 

Zuzana: Styl je něco, co na první pohled vyjadřuje naši osobnost. Já miluju jednoduché, ležérní a pohodlné oblečení. Mám pár oblíbených barev – námořnickou modrou, šedou, starorůžovou a vínovou. Móda je pak vše okolo nás a můžeme se jí v rámci našeho stylu inspirovat. Já se ráda dívám kolem sebe, co “se aktuálně nosí”, a pokud to vyhovuje mému stylu, ráda se inspiruji.

 

Co máte nejraději na své práci? 

 

Ivana: Tvořivost a vymýšlení modelů. Ten moment, kdy si vyzkouším první prototyp. Baví mne přemýšlet nad tím, co ženám sluší a jaké postavě konkrétně. Mám ráda osobní prodej, když si žena náš kousek oblékne a je z něj nadšená. Vždy jsou také mile překvapeny z našich materiálů a to je pokaždé skvělá zpětná vazba.

 

Zuzana: Určitou míru svobody a kreativní proces. A také, když vymyslíme, jak zlepšit naši práci, jak se posunout dál, a následně se nám to podaří zrealizovat.

 

Jak dobíjíte baterky?

 

Ivana: V přírodě na procházce. V létě na zahrádce a u vody. V zimě pak na běžkách, v sauně nebo u dobré knihy.

 

Zuzana: Výlety a cestováním, ať už jen po našem okolí nebo i někam hodně daleko. Jsem ráda na cestě a v pohybu, pro mě i ta cesta samotná je cíl 😉 A pak také čtením, kreslením a posezením s kamarády.

 

Co vás zaručeně potěší?

 

Ivana: Milí lidé, pobyt u vody a v přírodě, vtipy mých dětí.

 

Zuzana: Má tříletá dcera. Manžel. Příjemná návštěva. Spokojené zákaznice.

 

Váš tip, co dělat proti šedi?

 

Ivana: Obklopovat se lidmi, které máme rádi a je nám s nimi dobře. A jít si vždy za svými sny, pak je život jedna velká jízda a šeď nemá šanci!

 

Zuzana: Snažit se šedi vůbec nepodléhat, mít radost z každodenních věcí, udělat si chvilku sama pro sebe. A pak také uklidit byt a nemít kolem sebe nepotřebné věci.

 

Comments

comments

Vyhledat