Aplikace, které vás namotivují do tréninku

Photo by Oscar Söderlund on Unsplash
Photo by Oscar Söderlund on Unsplash

Nikdy není pozdě začít se sportem. Jedna věc ale je zvednout se z gauče, druhá počáteční motivaci udržet. Pokud hledáte pomocníka, který vás bude posouvat vpřed, stáhněte si některou z fitness aplikací. Budou zaznamenávat váš výkon, odtrénovaný čas i vytoužený progres. 

Běžci, cyklisti, pěší turisti a další kardio fanoušci
Runtastic

Aplikace se může stát vaším užitečným průvodcem a koučem. Sleduje čas trvání tréninku, vzdálenost, změny stoupání nebo spálené kalorie, a to u aktivit jako běh, jogging, jízda na kole, chůze, turistika a mnoho dalších. Díky historii a analýze výkonu můžete sledovat, jak se zlepšujete, což je samozřejmě ta nejlepší motivace do budoucna. 

Dostupnost: Android i iOS

www.runtastic.com 

Photo by Steven Erixon on Unsplash

PaceJam (PaceDJ)

Na rovinu, aplikací jako Runtastic existuje spousta a asi záleží na každém z vás, kterou si zrovna oblíbíte. S funkčností na tom bývají podobně. O to atraktivněji pak vypadají některé aplikace, které mají něco extra. Třeba taková aplikace PaceJam, ta kromě klasických funkcí měření poskytuje zajímavou vychytávku – hlídá tempo pomocí písniček. Když zpomalujete, zpomaluje i písnička a naopak. 

Dostupnost: Android i iOS

Zombies, run!

Běháte večer nebo v noci? Tak to si pořiďte appku Zombies, run!, ať to má pořádné grády. Tahle zábavná, motivující a trochu adrenalinová aplikace vás ponoří do epického příběhu boje lidstva o přežití, kde záleží na vašem běhu. Kromě chytrého telefonu budete potřebovat sluchátka, která vám zprostředkují zvukový doprovod. Princip je jednoduchý, jakmile vyběhnete, spustí se zombie drama, posloucháte rozkazy a nejrůznější zvuky a snažíte se vyváznout všudypřítomným zombíkům. Pokud se k vám přiblíží na nebezpečnou vzdálenost, budete muset běžet o něco rychleji, abyste jim vyvázli „živí“. Můžete plnit i nejrůznější mise a postupně odhalovat skrytá tajemství. Je to tedy spíš běžecká hra, ale možná pro někoho bude větší motivace než klasická aplikace. 

Fitnessáci
Freeletics Bodyweight

Jediné, co potřebujete, je podložka, pití s vodou, svoje tělo a tuhle appku. Jde o databázi cviků, při nichž cvičíte jen s vlastní váhou. Sympatické na tom vše je, že všechna videa jsou zdarma a můžete je cvičit kdekoli – doma, venku, ve fitku, jak je libo. Pro ty zarputilejší je tu možnost si připlatit za osobního trenéra, který vám sestaví tréninkový plán na míru. 

Dostupnost: Android i iOS

www.freeletics.com/en  

Photo by Simon Rae on Unsplash

Jogíni
Yoga Studio: Mind & Body

Abyste vykompenzovali náročný silový nebo kardio trénink, zařaďte do svého plánu jógu a strečink. Jde o perfektní cvičení, které vám pomůže uvolnit tělo, zklidnit mysl a naučí vás dýchat, což je při každém pohybu vlastně to nejdůležitější. Yoga Studio: Mind & Body je sice placená aplikace, ale za to vám nabídne přes 70 kvalitních video lekcí a téměř 300 různých pozic. Určené pro začátečníky i pokročilé jogíny. 

Dostupnost: Android i iOS

www.yogastudioapp.com 

Pocket Yoga

Jednoduchá a opět placená aplikace obsahující až 100 různých jógových poloh. Každá z nich má svůj obrázek, popisek s instrukcemi, jak ji správně provádět. Plus dostanete informace, proti kterým problémům a nemocem pomáhá. Kromě toho si můžete pustit také sérii cviků doprovázených relaxační hudbou, rozdělených do několika obtížností i délek a doplněných o video a mluvené slovo. 

Dostupnost: Android i iOS

www.pocketyoga.com 

Tanečníci
Dance Reality

Toužíte protančit střevíce? Stáhněte si Dance Reality, která využívá technologii rozšířené reality, a pusťte se do učení. Salsu, valčík, hip-hop a mnoho dalších druhů si můžete užít přímo u vás doma. Pomocí virtuálního instruktora a animovaných stop na podlaze si postupně osvojíte taneční kroky, potrénujete rytmus a pořádně se zabavíte. K dispozici máte i instruktážní videa od profesionálních tanečníků.  

Dostupnost: Android i iOS

www.dancerealityapp.com 

foto: Eugenia Maximova / Unsplash

Comments

comments

Vyhledat