Audio: nový singl s názvem Vlny kapely něco něco

Foto Jana Plavec
Foto Jana Plavec

Necelý rok po vydání debutové desky Začíná přichází něco něco se singlem Vlny, doprovázeným videoklipem. Elektro weird popové duo zároveň ohlašuje vydání nového alba v srpnu tohoto roku u vydavatelství Divnosti.

Hudba a věty, které ti utkví v hlavě, můžou do konce života ovlivnit to, jak se vnímáš a kým jsi. Nakonec to však jsou jen vlny, které plují vzduchem. Vlnami jsou i otravné informační šumy, ve kterých se snadno ztratí i to nejdůležitější sdělení. Právě to je poselstvím textu Vlny, jehož autorkou je jako u většiny písní něco něcoAlžběta Trusinová.

Kapela nyní intenzivně pracuje na vzniku prozatím bezejmenného osmipísňového alba.Opět se ponese ve stylu elektro weird popu, větší prostor ale dostanou kytary.

„Na kytaru hraju asi od patnácti, ale v posledních letech jsem sevěnoval spíš syntezátorům. Díky něco něco jsem ale začal víc řešit kytarový zvuk, trochu víc se do toho ponořil, a začalo mě to znovu šíleně bavit. Kvůli nové desce něco něco si chci pořídit barytonovou kytaru a ještě více experimentovat s barvou zvuku a možnostmi, vysvětluje Tomáš Tkáč.

Sdílíme jednu domácnost, takže máme víc času o věcech mluvit a místo na dovolené jezdíme na soustředění, dodává k poměrně rychlému vzniku druhého alba Alžběta.

Videoklip Vlny, na jehož vzniku se podílel coby kameraman Matěj Vejdělek, herec Městského divadla Mladá Boleslav a střihač Matěj Sláma (Národní třída, Trabantem do posledního dechu aj.), odráží hravost a energii hudby něco něco i jejich živých koncertů.

K zakoupení nabízí něco něco kromě singlu Vlny na kapelním Bandcampu také ekologicky šetrná trika s úryvkem textu „Jsem matkou svých myšlenek, jsem dcerou svých přání!”, z písně Chodím sama do tmy, která se objevila na prvním albu. Jedno z triček si v klipu Vlny i zahrálo.

Něco něco se pohybují na scéně dva roky, jejich debut Začíná je uváděn mezi nejzajímavějšími nahrávkami roku 2020 a Radio Wave ho učinilo Deskou týdne. Kromě hudby stojí Alžběta s Tomášem za vydavatelstvím Divnosti. Novinky chystají členové něco něco i se svými dalšími projekty. Trusinová připravuje singl s kapelou Neřvi mi do ucha, Tkáč se věnuje produkci kapel především z labelu Divnosti, jehož aktivity získaly hudební cenu Vinyla v kategorii Počin roku 2020.

 

 

Multilink: https://songwhip.com/neconeco/vlny

neconeco.bandcamp.com/track/vlny

neconeco.bandcamp.com/merch/d-msk-tri-ko-jsem-matkou-sv-ch-my-lenek

Comments

comments

Vyhledat