Audiokniha Radio 1 – Život v éteru se blíží!

Audiokniha Radio 1 – Život v éteru je natočená. Nyní prochází poslední kontrolou a v nejbližsích dnech bude k mání u dobrých distributorů. Co vás čeká?

 

O knize

Příběh prvního českého soukromého rádia.

Unikátní kniha mapující historii Radia 1 a počátky nestátního rozhlasového vysílání v Česku. Jak je možné, že divoká devadesátková stanice přežila dodnes a pořád se jí daří? Co je na rádiích vlastně tak skvělého a jakou mají budoucnost?

O autorce

Knihu napsala hudební novinářka Jana Kománková, která o hudbě a médiích píše od roku 1992 a v Radiu 1 působí od roku 1993 – vyprávění tak přibližuje fenomén lásky k rádiu “zevnitř”.

Kronika kultu 90. let, který přežil svou dobu. Vzpomínky desítek rádiových osobností i výhledy do budoucna.

 

O interpretech

Jitka Ježková 

Vyhledávaná herečka, dabérka a interpretka audioknih. Vystudovala hereckou konzervatoř a a teorii kultury na FF UK. Prošla i Radiem 1 a byla vybrána i pro silný vztah k tématu. Excelovala v řadě filmů a seiálů jako Báječná léta pod psa nebo Případy 1. oddělení.

Vasil Fridrich

Oblíbený herec, absolvent DAMU. Má vlastní noční pořad v rozhlase, hrál v řadě českých filmů a seriálů, vynikl například v seriálu Devadesátky.

Jan Čechtický

Uznávaný český hudebník, člen kapel Sebastians a Ohm Square, složil také hudbu k řadě filmů a seriálů. Zahrál si také v kultovních filmech Knoflíkáři a Šeptej.

Jan Drbohlav

Scenárista, dramatik a režisér, člen Evropské filmové akademie. Natočil více než 100 audioknih, má dvě ocenění pro audioknihy roku a tři nominace na tutéž cenu.

Vladimír Srb

Zkušený technik Radia 1, který se podílí na mixu a masteringu řady oblíbených audioknih.

Audio ukázka: 

https://soundcloud.com/protisedi1/audiokniha-zivot-v-eteru-ukazka

 

Web knihy:

http://zivotveteru.cz

 

Jana Kománková

Radio 1 – život v éteru

Čtou Jitka Ježková a Vasil Fridrich

Hudba Jan Čechtický

Režie Jan Drbohlav

Zvuk a mastering: Vladimír Srb

 

Comments

comments

Vyhledat