Automobilové trendy pro rok 2019?

Automobilový průmysl podléhá stejně jako další oblasti lidského konání trendům. Jaké jsou ty aktuální? Prošli jsme za vás světová média a našli několik zajímavých trendů pro rok 2019.

  1. Jak připomíná třeba videoreport americké The List Show TV, americká auta jsou stále více „high tech“ , nicméně nepředstavujte si mrňavá vozítka na elektřinu: Stále jsou tam populární velká auta, jako například pickupy a SUV. Klade se ale velký důraz na to, aby SUV bylo pohledné. Z menších aut se očekává mnoho od prodejů nové Toyoty.
  2. Stále úspěšnější jsou hybridní nebo rovnou elektrické vozy. Z mnoha důvodů přibývá vozů s pohonem na elektřinu jak v USA, tak v Evropě. V Berlíně dokonce zkoušejí mobilní dobíjecí stanice, pokud se vám auto vybije. Nejedná se přitom jen o malé úsporné vozy. Nám se ohromně líbí nový elektrický Jaguar. Podle PWC by nově prodaných aut v Evropě mohlo být v roce 2030 až 55 %. Pokud tak daleko nechcete přemýšlet a zajímá vás spíš možnost si opravit vaše aktuální auto, zkuste obchod www.euautodily.cz, kde jich najdete spoustu.
  3. Trend, který někteří nemají rádi: Velká část aut, která se ve světě kupují, má neutrální barvy. Bílé, černé, stříbrné odstíny jsou pro mnohé milovníky automobilismu málo vzrušující, stěžují si milovníci vzrušujících barev aut.
  4. Zdánlivě lákavým, ale pro milovníky tradice také ne vždy dobře přijímaným trendem je tichost. Určitě jste to už zažili, jdete a najednou se v blízkosti ocitá auto, které tichounce přišustilo. Někdy to nelibě nesou i řidiči, zvyklí na to, že dostávají jednoznačnější informace o tom, že auto je v chodu.
  5. Auta se chytře propojují s našimi telefony a dalšími technologiemi a jsou nabitá novinkami. Hodně se mluví i o autonomních vozech, jejichž provoz ovšem přináší řadu otázek zdaleka přesahujících technický rámec.
  6. Designéři se někdy vyřádí na kolech. Některá auta mají tak kola pojatá asymetricky. Čas ukáže, zda se to stane velkou módou, nebo jen designerským výstřelkem.
  7. Je zde velká poptávka po bezpečnostních prvcích a výrobci jí vycházejí vstříc. Nejnovější technologie zvyšující vaši bezpečnost se netýkají už jen drahých modelů, ale stávají se běžnějšími i u dostupnějších aut.
  8. Zákaznící jsou nároční a chtějí bezpečná auta a zároveň vozy, které nemají obrovské provozní náklady. odborníci tvrdí, že s přibývajícími možnostmi nových technologií už se vytrácí boj mezi obřími, bezpečnými, ale nákladnými vozy s velkou spotřebou a levnějšími a úspornými modely: trendem je auto, které je dostupné, bezpečné, je technologicky na výši, ale zároveň nabízí i dobrý komfort. To je každopádně dobrá zpráva.

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat