Bájný labutí princ v podání Piotra Beczały na prknech Met a v kinech už 18. března

Po sedmnácti letech se na scénu Metropolitní opery vrací Lohengrin romantického skladatele Richarda Wagnera v novém a snovém pojetí režiséra Françoise Girarda, který v roce 2013 s triumfálním úspěchem režíroval v Met křehkou produkci Wagnerova Parsifala. Očekávaná premiérová inscenace celosvětově snad nejhranější Wagnerovy opery bude uvedena v přímém přenosu do kin tuto sobotu 18. března již od 16:45. Známou perličkou je, že na bájném námětu této opery pracoval Richard Wagner, skladatel i libretista v jedné osobě, při pobytu v Mariánských Lázních přes léto roku 1845.

Pod taktovkou hudebního ředitele Metropolitní opery Yannicka NézetSéguina zpívá titulní roli tajemného labutího rytíře oblíbený polský tenorista Piotr Beczała. Sopranistka Tamara Wilson ztvární ctnostnou vévodkyni Elsu nespravedlivě obviněnou z vraždy, která se však odvážně vzepře intrikánské čarodějnici Ortrudě v podání sopranistky Christine Goerke. Basbarytonista Jevgenij Nikitin se představí jako Ortrudin mocichtivý manžel Telramund a basista Günther Groissböck zazpívá roli krále Jindřicha Ptáčníka.

Romanticky heroickou tragédii o labutím rytíři si můžete vychutnat v kinech v přímém přenosu v sobotu 18. března od 16:45, nebo ze záznamu v neděli 2. dubna od 15:00 v pražském Biu Oko.

Podívejte se na zkoušku orchestu na youtube a trailer představení Lohengrin.

Comments

comments

Vyhledat