Beer with Travel vyráží na charitativní expedici “LENKA 2020”

Beer With Travel Expedice Lenka 2020
Beer With Travel Expedice Lenka 2020

“Beer with Travel” vyráží na pivo pro dobrou věc! Na konci ledna se vydají za dalším dobrodružstvím a bude to opět na východ, tentokrát ovšem s posláním podpořit sympatickou mladou slečnu Lenku, jež trpí autismem 2. stupně s mentální retardací.

„Už delší dobu jsme si pohrávali s myšlenkou, že chceme tím naším pivním cestováním pomoci někomu, kdo neměl v životě tolik štěstí jako my.“

 

Kdo je Lenka? Nejlepší bude, když se představí sama. 

Jmenuju se Lenka, je mi devět a věřte nevěřte, při porodu jsem dostala deset bodů z deseti. Zdravá jak řípa, vše podle plánu, radost kolem až na kost!

Později se to ale nějak zvrtlo a po mých druhých narozeninách jsem se začala stahovat do jiného světa. Tahle planeta mě totiž úplně přestala bavit, je taková nesmyslně naplánovaná a má příliš mnoho očekávání. Neslyším, protože nechci slyšet. Nemluvím, protože nechci mluvit. Nejím, protože k tomu není důvod. Je to tak těžký pochopit?

Doktoři mě tehdy zařadili do šuplíku s nápisem: Autismus 2. stupně s mentální retardací. Postupem času jsem po mnohahodinových šílených záchvatech přistoupila na kompromis. Jsem ochotná se zapojit do světa svých rodičů za podmínky, že se oni zapojí do toho mého. Je to fair?

Když chtějí, abych vstávala, snídala a byla hodná ve škole, musejí mi u toho zpívat. Když mám špatnou náladu, musejí recitovat. Vlastně musejí zpívat a recitovat pořád, tak se to snad aspoň konečně naučí.

Když to shrnu, někdo se mi musí prostě věnovat 24 hodin denně, jinak přestávám dodržovat naši dohodu. V posledních pěti letech mám téměř každodenně terapie, které jsou základní podmínkou propojení našich světů. Více informací si můžete přečíst na mém webu https://www.lenkavrisidivu.cz (Lenka v říši dívů Z.S.)

 

Vlakem? Ne, autem! 

Rozbili jsme prasátko, sečetli úspory a vyrazili koupit auto. Vzhledem k tomu, že jsme toho moc neušetřili, peníze nám vyšly s odřenýma ušima na starou a trochu prorezlou Felicii.

Kam to vlastně bude? 

Kam nás cesta zavede, sami nevíme, protože (jak je tomu u nás dobrým zvykem) dopředu nic extra neplánujeme. Budeme začínat na Ukrajině a chceme projet Moldávii, Podněsterskou moldavskou republiku, kde se nejspíš pořád maká, protože má na vlajce srp a kladivo, a pak se uvidí.

Jak budeme vlastně pomáhat? 200 Kč pro Lenku za každé pivo! 

Za každou novou značku piva, kterou osobně ochutnáme, věnujeme Lence 200 korun. Z toho vyplývá jediné, hodně piva a povinnost ho shánět všude, i v těch nejzapadlejších obchodech na Ukrajině.

Pojďte do toho s námi!

Pokud vás příběh Lenky zaujal, pojďte do toho s námi! Počítá se každá koruna a dobrý pocit je k nezaplacení.

Transparentní účet: 2401716324/2010

 

O BEER WITH TRAVEL

Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou blog, vyrábí vlastní stylový merch a dělají cestovatelský stand-up. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl, Aralské jezero i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu, o které právě vydali svoji první knihu. Ta vyšla pod hlavičkou vlastního vydavatelství BWT books (www.bwtbooks.cz). Na začátku roku 2020 vyráží opět na východ, tentokrát však starým a rezavým vozem a pro dobrou věc!

 

Více info na webu beerwithtravel.com/lenka 

Comments

comments

Vyhledat