Beseda Klánovice představí Hynka Čermáka jako fotografa aktů

Hynek Čermák svým citlivým hledačským přístupem, okem a objektivem a hlavně úžasem, s jakým se citlivě přibližuje ke své tajemné ženě-bohyni, nalézá stále nové, úchvatné a nepodbízivé obrazy ženy.  / Foto Hynek Čermák
Hynek Čermák svým citlivým hledačským přístupem, okem a objektivem a hlavně úžasem, s jakým se citlivě přibližuje ke své tajemné ženě-bohyni, nalézá stále nové, úchvatné a nepodbízivé obrazy ženy. / Foto Hynek Čermák

Kulturní centrum Beseda Klánovice představilo nabitý program na letošní únor. Hned na začátku února uvede populárního herce Hynka Čermáka v překvapivé roli, totiž jako fotografa, autora jemných a sofistikovaných ženských aktů. Vernisáž výstavy proběhne 1. února od 18:30 hodin.

V neděli 4. února ožije Beseda masopustním veselím. Malí i velcí se mohou těšit na vyhlášení nejlepší masky, řetízkový kolotoč, masopustní kapelu, dílničky pro děti, tombolu nebo tancovačku. Celým dnem vás bude provázet Justin Svoboda a k dobré náladě určitě přispěje i spousta dobrého jídla a pití. Vstup je zdarma, vstupenky jsou nutné pouze na představení divadla DAMÚZA Turnaj krále Karla.

V rámci cyklu BIO SENIOR uvedeme filmové drama Tancuj Matyldo. Příběh úspěšného právníka a jeho syna, jejichž matka a babička Matylda onemocněla Alzheimerovou chorobou, natočil v roce 2023 režisér Petr Slavík. Excelují v něm Karel Roden, Regina Rázlová, Antonio Šoposki a další vynikající čeští herci. Součástí inspirace tvůrců se stala i slavná píseň Waltzing Matilda, kterou nazpíval mimo jiné Tom Waits, skladba o tom, že navzdory všem životním prohrám a pádům je třeba nést své břemeno a „tančit“ dál až do úplného konce.

Neobvyklý divadelní zážitek chystáme na 8. února, uvádíme totiž první reprízu autorské divadelní hry Kateřiny Kroupové Školní pitwa. Jde o první představení divadelního ochotnického spolku při KC BESEDA. Přijďte se zabořit do školních situací, ze kterých si nebudete dělat hlavu…

Co se stane, když poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy naznačující, že k nám zavítala návštěva z kosmu? Komedie Franta mimozemšťan, kterou uvidíte ve čtvrtek 22. února, si na půdorysu lehce absurdního příběhu pohrává se situacemi, které neumíme vysvětlit, možná se jich i bojíme, ale musíme najít způsob, jak se s nimi poprat. Režie Rudolf Havlík, hrají Jakub Prachař, Tereza Ramba, Filip Březina a další.

Další díl řady přednášek Ferdinanda Lefflera Zahradou s Ferdinandem v rámci Klánovické akademie se koná 21. února a nese tentokrát stručný a výstižný titul Trvalky. „Ukážeme vám, jak trvalky navrhnout a kombinovat pro různá místa v zahradě s rozličnou funkcí a projdeme si osazovací plány navržené přímo pro klánovické zahrádky,“ upřesňuje Ferdinand Leffler.

O dobrou zábavu v pořadu Na stojáka se tentokrát postarají Ondřej „En.dru“ Havlík a Petr „Nasty“ Cerha. Ani v únoru nebude chybět pestrý výběr filmů pro dospělé i malé diváky. Ty první zaujme třeba historický životopisný snímek Malíř jejího těla nebo novinka režiséra Bohdana Slámy Sucho. Dětem je zas určen animovaný dobrodružný film Kočka a pes: Šílené dobrodružství a příběh přátelství dřevěné loutky s plyšovou hračkou Nerozlučná dvojka.

Podrobnosti o programu najdete na stránkách Kulturního centra BESEDA Klánovice – www.kcbeseda.eu/

Comments

comments

Vyhledat