Bezplatná psychologická pomoc pro ukrajinské občany – aplikace VOS

„Když jsme před rokem zakládali mobilní aplikaci na péči o duševní zdraví VOS, dali jsme si za cíl pomoci co nejvíce lidem cítit se lépe. Platformu jsme spustili v průběhu pandemie, abychom s pomocí nejnovějších technologií bojovali proti nárůstu výskytu duševních onemocnění v populaci. Během prvního roku existence si VOS stáhlo více než 500 000 uživatelů po celém světě a i díky zklidnění situace kolem COVID-19 na začátku 2022 jsme v našich analýzách pozorovali celkovou stabilizaci mentálního zdraví. 

 

Po vstupu Putinovy armády na území Ukrajiny ve čtvrtek 24. 2. 2022 jsme bohužel v aplikaci zaznamenali opět celosvětový propad nálady o více než 25 %. Od té doby naší analytici sledují globální pokles spokojenosti a zvýšení strachu a deprese. Právě proto jsme se rozhodli poskytnout platformu zcela zdarma pro ty, kteří to momentálně nejvíce potřebují.“

 

– Jiří Diblík, CEO VOS.health

 

VOS zdarma pro Ukrajince

VOS od dnešního dne poskytuje prémiový přístup do aplikace pro všechny Ukrajince zcela zdarma. Ve VOS získávají uživatelé přístup k osmi nástrojům psychologické pomoci, jako jsou například řízený deník, dechová cvičení, monitoring nálady a v neposlední řadě neomezený chat s psychologickými poradci. Platforma je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android. Vědecky podložené nástroje a možnosti krizové intervence v aplikaci pomohou překonat všem přímo i nepřímo zasaženým nelehké chvíle intenzivního strachu a stresu.

 

 

Důležité informace v době krize na jednom místě

Nově aplikace také nabízí agregaci platforem, které vznikly jako iniciativy na podporu duševního zdraví během aktuální krize.  Ukrajinští uživatelé tak v aplikaci VOS na jednom místě najdou neustále aktualizované informace, kam se obrátit v případě akutního psychického vypětí v této nelehké době. Děkujeme všem dalším organizacím, které se jakkoliv podobně angažují (např. Gotohelp.eu nebo NÚDZ).

 

Právě teď si můžete prémiový přístup do aplikace včetně kompletního překladu do ukrajinštiny aktivovat přímo přes web www.vos.health/ukraine. Nárok na bezplatnou verzi aplikace mají všichni občané Ukrajiny a Ukrajinci žijící v zahraničí. 

 

 

Duševní zdraví nás všech na prvním místě

„Dlouhodobým cílem VOS je pomoci co nejvíce lidem cítit se lépe a budovat psychickou rovnováhu a odolnou mysl. Jsme si vědomi, že tato krize nedopadá pouze na obyvatele z Ukrajiny, ale dotýká se celého světa. 

Ve VOS věříme, že být psychicky zdravý si zaslouží každý. Náš tým nyní pracuje na speciálním globálním programu, abychom pomoc dostali opravdu ke všem, kteří ji právě teď potřebují. Na sociálních sítích a blogu také pravidelně komunikujeme tipy na péči o duševní zdraví a pořádáme živé live streamy na podporu duševního zdraví nás všech.

Vyjadřujeme podporu všem, kterých se aktuální situace dotkla, a jsme nadšeni z vlny solidarity, která semkla naši společnost na podporu Ukrajiny. 

Věříme, že společně krizi zvládneme a vyjdeme z ní silnější.“

Tým VOS

 

 

Comments

comments

Vyhledat